Українцям розповіли яких змін слід очікувати у школах і про організацію навчання у 2021 році. Нововведення також очікуються в шкільному харчуванні і підвищенні кваліфікації вчителів, повідомляє znaj.ua
Як пише “Освіторія”, в 2021 році буде розроблено держстандарт базової освіти. Згідно з ним відбудеться реформа освіти для 5-9 класів. Крім того, вчителі, які будуть викладати в 5-9-х класах, повинні пройти підвищення кваліфікації.
Цього року заплановані новації і в ЗНО 2021. Для випускників шкіл цього року буде ще один, крім української мови, обов’язковий іспит у формі ЗНО – математика. Її складатимуть на тому рівні, на якому вивчали цей предмет в школі. На вибір треба буде скласти історію України або іноземну мову, а четверте випробування знань – ще один з навчальних предметів.
У той же час іспит з української мови скласти повинні всі. А ось варіант, де є ще і завдання з літератури, будуть вибирати ті, кому вона потрібна для вступу. Реєстрація на пробне ЗНО пройде з 5 по 19 січня. Вартість 195-255 грн (в залежності від регіону).
У квітні 2021 року мають запустити безкоштовний математичний онлайн-ресурс для школярів і вчителів. Літні математичні школи, якщо епідемічна ситуація не завадить, відбудуться в червні і серпні. У листопаді повинен офіційно відкритися перший в Україні “Музей науки”, де, зокрема, будуть проводити лекції для школярів, майстер-класи для вчителів.
Нововведення торкнуться і дошкільної освіти. Адже дошкільним закладам доведеться пройти перевірку за міжнародною методикою ECERS-3. Перевірятимуть, як організовано навчання в дитсадках.
У 2021 року також триватиме добровільна сертифікація вчителів початкових класів. Пройти процедуру зможуть близько 2 тисячі вчителів – стільки ж, як і в 2020 році. У минулому році з цим успішно впоралися лише 60% (900) вчителів, які брали у ній участь.
Крім того, вже 400 млн грн заплановано на оновлення шкільних їдалень. Новий проект шкільного харчування передбачає, що їжа буде більш здоровою – без ковбас, сосисок, заморожених напівфабрикатів, напоїв з доданим цукром, менше стане кондитерських і борошняних страв, а більше овочів, фруктів, молочних продуктів.