За чотири роки існування дніпровський Музей АТО прийняв півмільйона відвідувачів з усього світу. Про війну тут говорять не сухою мовою статистики, а через історії простих жителів регіону – бійців, волонтерів, медиків, які першими стали на захист Батьківщини.
Про музей героїчної слави сучасних українців розповів голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резниченко.
«Символічно, що перший в Україні Музей АТО з’явився саме на Дніпропетровщині. Адже жителі області одними з перших стали на захист Батьківщини від ворога. У січні 2017 роки ми відкрили внутрішню виставку, а кількома місяцями раніше – експозицію під відкритим небом. Вона – не про сухі факти і цифри, а про подвиг тисяч простих людей – добровольців, волонтерів, медиків, капеланів. Тих, кому сьогодні вклоняємося за мирне небо. За можливість спокійно жити і працювати на рідній землі », – зазначив Валентин Резниченко.
У Музеї АТО зберігаються тисячі експонатів. У першому залі – інструменти медиків, одяг капеланів, шеврони добровольців, дитячі малюнки, фото військових кореспондентів. У другому – знімки загиблих бійців і дорогі їх серцю речі. Серед них – телефон зі слідом вибуху, лист матері, шахи.
Третій зал внутрішньої експозиції Музею АТО – мультимедійний. Там транслюють панорамні документальні фільми. Екрани, розміщені на чотирьох стінах, створюють «ефект присутності».
За роки роботи Музей АТО перетворився на справжній освітньо-культурний центр. Там відзначають свята, проводять виставки, а поруч – організовують концерти військових пісень.