Дитяча залізниця в парку Глоби стала власністю територіальної громади Дніпра. Раніше вона перебувала на балансі «Укрзалізниці».
За це на сьогоднішній сесії, 27 січня, проголосували депутати міської ради. На баланс міськради передали також станцію «Піонерська» і будівлі стрілочних постів. При цьому міська рада бере на себе зобов’язання використовувати дитячу залізницю виключно за цільовим призначенням.
“Надати згоду на передачу в комунальну власність територіальної громади Дніпра об’єкта соціальної інфраструктури – комплексу будівель і споруд дитячої залізниці по просп. Дмитра Яворницького, 95 Д, а саме: будівлі станції “Піонерська” загальною площею 247,6 кв. м, будівлі стрілочного поста № 1 загальною площею 4,4 кв. м, будівлі стрілочного поста № 2 загальною площею 4,5 кв. м із зобов’язанням використовувати їх за цільовим призначенням і не відчужувати у приватну власність”, – сказано в депутатському рішенні.
Дитячу залізницю збудовано за підтримки Дніпровського паровозоремонтного заводу. Проєктуванням залізниці займалися виключно діти, остаточний проєкт затвердили комсомольці Дніпровського інституту інженерів транспорту.
6 липня 1936 року закінчилося будівництво залізниці, що велося комсомольцями під час суботників. Її протяжність — 1,6 км.
Залізниця стала першою дитячою залізницею в Україні та другою після Тбілісі. Над ставком, естакадою, проходить центральна алея парку і для пропуску лінії залізниці було збудовано два тунелі, яким дали імена Козацький і Січеславський. Дитяча залізниця обладнана телеграфним радіозв’язком, а станція – гучномовцями.
Всього було побудовані 2 станції:
- Паркова — головна станція, де і розташовується управління залізниці;
- Комсомольська (зруйнована під час війни, не відновлена по її закінченню).
Від початкової конструкції залізниці майже нічого не залишилося – вона була зруйнована за часів Другої світової. Після звільнення Дніпропетровська після нацистської окупації, дитячу залізницю відновили.