Планетарій Дніпра поновив свою роботу після локдауну. Нагадаю, що відкрився він ще у грудні після дворічної реконструкції і майже півмісяця працював у тестовому режимі. За цей час там побували майже 500 відвідувачів. За словами лекторів, справжній фурор викликав експонат “Наплічники”. Він працює так: ви одягаєте рюкзак і дізнаєтесь скільки він важить на різних планетах Сонячної системи. Ще з`явилися інтерактивна експозиція і навчальний клас з VR обладнанням. І приємна новина для школярів: двічі на тиждень організованими групами вони можуть безкоштовно відвідати планетарій.
Юлія Риженко — лекторка планетарію: “Це у нас інтерактивний стіл, який може відтворювати ось цю стіну знань. Ну ось, наприклад, послухаємо про зображення сузір`їв, як вони з`явилися”.
Серцем оновленого планетарію вважають зоряну залу. Її оснастили найсучаснішим цифровим обладнанням і програмним забезпеченням. Це проекційна система, яка має шість Led проекторів і дає можливість показувати відео у форматі 4К і 8К. Це, розповідають фахівці, як у найкращих планетаріях Європи. Ще оновили звукові системи і встановили спеціальні крісла. Таке обладнання, розповідають, – єдине в Україні.
Олексій Крайовий — школяр: “Ми дивилися фільм разом з екскурсоводом. Мені це дуже сподобалося. Було дуже цікаво. Багато нового з`явилося після старого візиту”.
Ще ініціатори “перезавантаження” планетарію, ГО “Асоціація Ноосфера”, разом з меценатами створили тематичну експозицію. Тепер у фойє відвідувачів зустрічають науково-інтерактивні експонати. Тут й історія закладу — стенд з обладнанням, яке працювало на протязі останніх 50 років. Справжній скафандр і льотні костюми астронавтів. Однак тут не лише історичні експонати й іноземна техніка. Є розробки українських інженерів і студентів, як, наприклад, астрономічна пісочниця. Ще одна нова зона у планетарії – інтерактивний навчальний клас. Тут вже є VR майданчик з шоломами доповненої реальності.
Михайло Рябоконь — голова ГО “Асоціація Ноосфера”: “Это совершенно не то, что было в старом планетарии. Это абсолютно новый интерактивный технологический центр для образования молодежи, родителей, детей. Нужно делиться знаниями и делать мир вокруг нас лучше. Оборудование, которое здесь есть, — оно все 202о года. Раз в квартал программы будут полностью меняться для того, чтобы каждый раз, попадая в планетарий, человек попадал в новую картинку и в новые ощущения, получал новые знания. Тогда это будет интересно и люди будут сюда ходить”.
І співробітники планетарію, і організатори запрошують усіх зацікавлених до співпраці, щоб перетворити заклад на спільну Stem-платформу Дніпра, і чекають на пропозиції.
Авторка – Інна Шинкаренко
Камера – Олександр Наумов