Розбиті та розхитані колії, трамваї, що сходять з них. Не кажучи про шум рухомого складу. Дніпровський електротранспорт, здається, переживає не найкращі часи. Втім, попит на трамваї нікуди не зникає. Що ж відбувається з міським електротранспортом та чи чекати кращих умов перевезення пасажирів – детальніше Кирило Бережний
Лише за минулий тиждень вагони міського електротранспорту тричі сходили з колій — це тільки офіційно відомі випадки. Перше відео датоване 27 січня. Тут вдень на Амурському мсті вагон зійшов з колії і врізався у позашляховик.
Наступні два схожі інциденти сталися 29 січня. Зранку з залізничного полотна зійшов 19-й трамвай. Пізніше під собою шляху не знайшов вагон 4-го.
“Танцюючі” колії на розі Яворницього-Січових Стрільців дніпряни фільмують мало не щодня — такі відео стають хітами Інстаграму.
Причина усіх наведених випадків, на думку заступника директора КП “Дніпровський електротранспорт”, одна – виснаженість самих колій. В місті зі 172-х кілометрів шляху, 52 – аварійні. І більшість їх не ремонтували з часів СРСР.
Володимир Сусленков, заступник директора з експлуатації та перевезень КП “Дніпровський електротранспорт” Дніпровської міськради: “Трамвай может и должен ехать 30 км/час, эксплуатационная скорость – 16-18. А из-за этих участков они снижают скорость, они графики сбивают. Это вообще ненормально. В этом году наше предприятие делает 15 перекрестков в городе. Они все запланированы, и тот перекресток тоже”.
Ремонт колій, каже пан Володимир, – справа марудна і довга. Спочатку треба провести тендер і лише потім — до роботи.
Володимир Сусленков, заступник директора з експлуатації та перевезень КП “Дніпровський електротранспорт” Дніпровської міськради: “Мы уже сейчас начали тендер на выбор разработчика. Через 20 дней проектант 20-30 дней разрабатывает документацию. Потом тендер на выбор генподрядчика – это 45 суток. К началу июня сможем приступить к работе. Вы нас еще мучить будете, когда мы полгорода перекроем. Вот так вот, да. Перекроем, будем терпеть, будет неудобно, будут объезды. Но мы в этом году много сделаем. Такого позора не будет”.
Про плани почули — чекаємо на втілення.
Автор – Кирило Бережний
Камера – Тарас Іванов