
Штучне озеро у парку імені Глоби продовжує перебувати в центрі скандалу. Воно, нагадаю, вийшло з берегів. Комунальники постійно відкачують зайве, дощі йдуть, сніги тануть – і це якась безкінечна історія. Проблему пояснюють старістю дренажої системи, яка не порається зі своїми обов’язками. Але кому дощ, а кому – розширення акваторії, – я про качок. Вони разом із водою опинилися на тротуарі. За словами фахівця-орнітолога, птахи почуваються непогано. Повінь для них сама по собі – не проблема. Навіть більше: відлига та плюсова температура надихнула паркових водоплавних на ранній початок шлюбного періоду. Кандидат біологічних наук, Олександр Пономаренко, заспокоїв: це нормально і природньо. Виходить, що качки краще знають що робити у складних ситуаціях, ніж люди.
Олександр Пономаренко, доцент кафедри зоології та екології ДНУ, кандидат біологічних наук: “Якщо ця вода з Дніпра – то в принципі нічого страшного немає. Але якщо відбувається поверхневий сток – наші вулиці не посипаються, звертаю увагу, хімічно-інертними сумішами. Це і сіль, якою не варто посипати, і пісок невідомого походження, і шлак, який вступає в реакцію з водою і створює слабкий розчин кислоти. Для качок це може бути загрозою. Вони можуть бути уражені як хімічним отруєнням або – може бути хвороба бактеріалогічного походження”.





