Зелена карта – це поліс міжнародної системи, що діє в 48 країнах, аналог нашого внутрішнього ОСАГО. Її ввели для обов’язкового страхування відповідальності автовласників на час поїздки за кордон на своєму автомобілі. Цей документ гарантує відшкодування збитків майну і здоров’ю, заподіяних третім особам. Він отримав свою назву за кольором бланка, єдиного для всіх держав, що входять в систему.
Особливості міжнародного страхування
Як і ОСАГО, Зелена карта на автомобіль не компенсує збитки, завдані транспортному засобу страхувальника, вантажу, який знаходився в ньому, навколишньому середовищу, а також шкоду, заподіяну здоров’ю застрахованого водія.
Слід враховувати, що в кожній країні існують свої ліміти на суму компенсації. У разі їх перевищення, витрати доведеться відшкодовувати винуватцю ДТП. Більш того, якщо аварія матиме серйозні наслідки з важкими травмами її учасників, того водія, чиї дії стали причиною події, можуть притягнути до кримінальної відповідальності.
Вартість міжнародної страховки
Ціна на такий поліс фіксована, встановлюється Моторним (транспортним) страховим бюро України і практично не буде відрізнятися в усіх компаніях нашої країни. Фактори, що впливають на вартість договору, такі:
-вид ТЗ (автобус, вантажівка, легковий автомобіль, мотоцикл, причіп);
-термін дії. Якщо планується кілька поїздок, дешевше придбати річну страховку;
-країна відвідування. Для поїздок в Білорусь, Росію, Молдову поліс буде коштувати дешевше, ніж для візиту в європейські держави;
-офіційний курс валют. Навіть протягом одного місяця ціна на страховку може сильно відрізнятися.
У будь-якому випадку розмір виплачуваної компенсації перевищить всі витрати на покупку страховки. У багатьох країнах Європи максимальний ліміт відшкодування може досягати 1 млн євро на одного потерпілого, до 5 млн євро на страховий випадок, пов’язаний з ризиками для життя і здоров’я, 1 млн євро при нанесенні збитків майну. Без допомоги страхової фірми виплатити такі суми водієві-винуватцю ДТП буде досить складно, а іноді і зовсім не під силу.
Як оформити Зелену карту
Останнім часом з’явилася можливість замовити Зелену карта без відвідування офісу. Для оформлення досить на сайті обраної компанії за допомогою спеціального онлайн-калькулятора розрахувати вартість страховки для свого автомобіля.
Якщо ціна влаштовує, потрібно уважно заповнити спеціальну анкету, вказавши в ній тип авто, об’єм двигуна, місце реєстрації і т. Д. Вся процедура займає до 10-15 хвилин. Далі заповнену анкету потрібно відправити в страхову організацію. Її фахівці оформлять документ, і після оплати він буде доставлений на вказану адресу кур’єром.
Поліс має свій унікальний номер і QR-код, що дозволяє відразу бачити все його дані. Таким чином, можна перевірити і наявність документа в базі МТСБУ. Не слід забувати, що поліс оформляється виключно на автомобілі, зареєстровані в Україні.
Де краще придбати Зелену карту
Найкраще це зробити заздалегідь, скориставшись послугами обраної страхової компанії, а не на кордоні, де вона буде коштувати дорожче. Головне – визначитися з надійною фірмою, щоб потім не турбуватися про виплати. Для цього потрібно звернути увагу на наступні чинники:
-як давно організація представлена на страховому ринку. Чим більше буде цей термін, тим краще;
-які відгуки клієнтів;
-наскільки велика швидкість виплат за страховими випадками;
-чи є можливість придбати страховий поліс онлайн.