Постійної дати початку китайського Нового року немає, і кожен раз він відзначається в різний час – в межах з 21 січня по 21 лютого. Точна дата залежить від другого молодика після дня зимового сонцестояння, яке буває у грудні, повідомляє УНІАН
Таким чином, наступний рік за китайським календарем настане 12 лютого. Та й відзначатимуть в цій азіатській країні не 2021-й, а 4719-й рік. Триватиме рік Білого Металевого Бика до 30 січня 2022 року. За київським часом китайський Новий рік настане 11 лютого о 21:05.
На сході Новий рік – одне з найтриваліших свят, відзначають його зазвичай близько двох тижнів, тобто в цьому році гуляння триватимуть з 12 по 27 лютого. Але офіційно китайці відпочиватимуть лише сім днів – з 12 по 18 лютого.
Новий рік в Китаї – головне свято і відмінний привід зібратися всією родиною. Самі китайці називають його Святом Весни, а історія цього свята налічує більше 3000 років.
У китайців є власна легенда, пов’язана з цим святом. Так, за стародавнім міфом, на початку кожного нового року китайці змушені були ховатися від чудовиська на ім’я Нянь (в перекладі з китайського “рік”). Це страшне і ненажерливе чудовисько, яке жило в морській безодні і раз на рік, в переддень свята, виходило на сушу і з’їдала худобу і зібраний урожай, а заодно і мирне населення.
Щоб задобрити Няня, люди залишали йому їжу в якості жертви, а самі ховалися. Проте врешті-решт люди помітили, що Нянь боїться червоного кольору, вогню і гучних звуків. З тих пір на Новий рік в Китаї наклеюють червоні парні написи дуйлянь перед входом в будинок, розвішують такого ж кольору ліхтарі і запускають феєрверки.
Напередодні свята кожна родина ретельно прибирає своє житло, таким чином очищаючи своє життя від будь-яких невдач і звільняючи місце для щастя.
На Китайський Новий рік прийнято збиратися всією сім’єю за святковим столом. До того ж вважається, що в цей день за столом присутні духи померлих родичів. На столі обов’язково повинні бути пельмені, страви з рису, курки і бобів.
Традиційно в Новий рік люди дарують один одному мандарини, що символізують багатство. Таким чином вони хочуть достатку. Плід мандарина символізує золото, а плоди апельсина – удачу. Також близьким дарують червоні конверти з грошима.
Завершується святкування Китайського Нового року Фестивалем ліхтарів. Яскраву вогненну забаву влаштовують в останній день гулянь, запускаючи в небо сотні палаючих ліхтариків.
Щоб 2021 рік не став найневдалішим, не варто робити наступне:
-в перші три дні нового року не можна прибирати або мити голову – інакше удача змиється або вислизне зі сміттям;
-дозволяти дітям багато вередувати і плакати – це приверне проблеми в сім’ю;
-просити гроші в борг або брати кредит, тому що весь рік будете жити від зарплати до зарплати;
-варто уникати число 4 – воно вважається нещасливим.