17 лютого є можливість приєднатися до шляхетної справи і взяти участь в акції до Дня спонтанного прояву доброти в компанії “Біофарма-плазма”. На кого розрахована акція і в чому її сенс – розкажуть наші кореспонденти.
Онкопатології у дітей – важлива та комплексна проблема, одна з найгостріших у сучасному світі. Серед причин, через які захворюваність росте, – екологічна катастрофа. Останні дослідження показали, що рівень солей важких металів у волоссі немовлят у 300 разів перевищує норму.
Ігор Македонський — главлікар лікарні “Матері та дитини”: “На сегодняшний день в Украине зарегистрировано 167 тысяч детей-инвалидов, которые в последующем требуют дальнейшей реабилитации, наверное, всю свою жизнь. Всё это требует комплексного подхода и здоровье ребёнка – это, наверное, стратегическая задача, которая угрожает национальной безопасности страны. Поэтому, если чего-то не делать для детей сейчас, завтра, наверное, будет уже поздно”.
В середньому в Дніпропетровській області вперше виявляють 80 хворих дітей на рік. Знайти онкопатологію в дитячому організмі буває складно, бо зазвичай вона ховається в порожнині черепа чи глибоко у животі. Батькам радять з особливою увагою слідкувати за здоров`ям дітей та звертати увагу на найменші деталі.
Наталя Дементьєва — головна дитяча онкологиня Дніпропетровської області: “Если ребёнок не прибавляет в весе так, как это должно происходить, это должно настораживать окружающих взрослых – родителей, педиатра, которому показывают ребёнка. Дети более старшего возраста теряют аппетит, начинают худеть, терять массу тела постепенно… Появляется утомляемость… Если появляется усталость, потребность отдохнуть, посидеть, полежать, лишний раз поспать -это должно вызвать какой-то вопрос”.
Низку препаратів, які потрібні хворим дітям, виготовляють із плазми крові. Вони не мають жодних синтетичних аналогів. Саме тому пошук донорів — завжди актуально.
Ірина Кільчинська — керівниця плазма-центру “Біофарма Плазма Дніпро”: “Донор робить не тільки добро, здаючи плазму для виготовлення лікарських препаратів, донорство – це корисно й для самої людини, яка здає плазму. Крім того, це ще й вигідно, тому що ми проводимо повне обстеження організму. Весь спектр аналізів для донора ми проводимо безкоштовно”.
17 лютого потенційних донорів запрошують взяти участь у Дні спонтанного прояву доброти — з 8:00 до 16:00 за адресою: проспект Богдана Хмельницького, 17.
Авторки – Катерина Боєва, Анна Радківська
Камера – Олександр Наумов