Артефакти, які знайшли під час будівництва нової решетилівської траси Н-31 “Дніпро-Київ”, нарешті представлять дніпрянам. Виставка знахідок відбудеться вже 1 березня, на першому поверсі служби автомобільних доріг. І триватиме вона 5 днів. Вхід – вільний. На експозиції – до 2 тисяч кістяних, металевих, керамічних та кам’яних виробів різних епох: від кам’яної доби – 8-7 тисячоліття до нашої ери і до 18 століття – часів козацтва. Є серед них і дуже рідкісні для археології речі – наприклад, сокира “кельт” доби фінальної бронзи. Про кожен експонат виставки будуть розповідати безпосередньо їхні першовідкривачі. Після цього всі артефакти передадуть ысторичному музею.
Дмитро Тесленко – начальник дніпровської експедиції охоронної археологічної служби України: “Ми маємо і знаряддя праці, включаючи і ручні жорна, і найрізноманітніші сокири, ковадла-наковадлі. Тобто ми можемо дати повністю реконструкцію картини, як мешкали люди на цій території, чим вони займалися, як вони жили”.
Олександр Коломійцев – в.о. начальника служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області: “Там є такі прошарки різних культурних слоїв, які дозволяють нам сказати, що цією дорогою користувалися ще до нас, що дорога проходить саме біля поселення, які до цього знаходилися, інших часів. Це такий культурний захід, яким ми би хотіли донести до мешканців України, що будівництво – це не тільки будівництво, а й цікава археологічна історія”.