Книга «Символ міста. Найстаріший палац» розповідає історію Потьомкінського палацу. Будові вже більше 230 років, вона була резиденцією князя Потьомкіна, дворянським будинком, а зараз – це студентський палац культури. Автори видання — Ігор Кочергін та Валентин Старостін – написали книгу за рік. Проте написанню праці передувала багаторічна дослідницька робота.
Книга «Символ міста. Найстаріший палац» розповідає історію Потьомкінського палацу (зараз Палац студентів ДНУ). Автори книги, Ігор Кочергін та Валентин Старостін, більше десяти років проводили дослідницьку роботу задля того, щоб розкрити історію будівлі, якій вже більше 230 років. Проте – це не єдиний краєзнавчий твір такого масштабу.
Ігор Кочергін — автор книги, начальник Південно-східного інституту національної пам’яті, професор Дніпровської політехніки:
“Ця книжка унікальна тільки тим, що вона розповідає про історію найстарішої будівлі нашого міста. Потьомкінський палац або палац студентів імені Гагаріна, тепер уже Дніпровського національного університету. А в цілому є вже ціла така бібліотечка науково-краєзнавчих видань, присвячених різним аспектам життєдіяльності нашого міста. Тому що в цій серії є також і про людей, і про парк Шевченка, і про Олександра Поля теж моя книжка”.
Протягом свого існування “найстаріший символ міста” встиг побувати резиденцією князя Потьомкіна, дворянським будинком і навіть санаторієм. Зараз же він слугує науково-просвітницькій діяльності Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. Там і пройшла презентація книги.
Ольга Соколенко — ректор ДНУ імені Олеся Гончара:
“Палац студентів, його історія пов’язана з нашим університетом вже більше 100 років. Все почалося ще в 1918-му році, коли тут відбулися перші лекції. І з того часу в повсякденному житті до сьогодні ми використовуємо площі палацу студентів для різних потреб. В першу чергу – це для освітньої діяльності”.
Книга «Символ міста. Найстаріший палац» вийшла тиражем близько 1000 примірників. Відкрити невідомі сторінки історії Потьомкінського палацу вже можна у бібліотеках міста і, власне, у самому палаці.
Авторка – Олена Пічуріна
Камера – Олександр Наумов