Найбільше зібрання на підтримку цілісності та єдності України відбулося у Криму 7 років тому. Близько 10 тисяч кримських татар і представників різних національностей зібралися під стінами верховної ради Автономної республіки Крим 26 лютого 2014 року. Другий рік поспіль дату відзначають як День кримського спротиву російській окупації. Історичний музей імені Яворницького 26 лютого приймав учасників тих подій, а також студентів і викладачів Дніпровського університету.
10-тисячний мітинг за єдність з Україною відбувався під стінами Верховної ради Автономної республіки Крим рівно 7 років тому. Тоді, за ініціативи Меджлісу кримськотатарського народу, представники різних національностей висловили своє бажання лишитись у складі України, проте це так і не зупинило окупантів. Другий рік поспіль цей день відзначають як день кримського спротиву російській окупації.
Світлана Канюк — кандидат історичних наук:
“Це день, коли 26 лютого 2014-го року в Криму був величезний мітинг, який показував солідарність і єдність кримськотатарського народу, українського народу з усією Україною. 2014-го року лютий був дуже таким болісним для українського народу. Відбувалися дуже криваві події в Києві, і Крим мав фактично триматися сам. І він міцно тримався”.
Пам’ятне зібрання та показ фільму про події у Криму організували у приміщенні музею АТО. Серед учасників зустрічі – мешканці тимчасово окупованої території, а також студенти й викладачі Дніпровського університету імені Олеся Гончара. Адже історію, що твориться просто зараз, варто знати з перших вуст.
Сергій Світленко — доктор історичних наук, декан історичного факультету ДНУ ім Гончара:
“Ми не тільки сьогодні маємо згадати ці події , їхню хронологію і наслідки, а ми маємо насамперед зробити історичні уроки. Визначити завдання для себе на майбутнє, щоб подібних подій ми не знали”.
Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними й засудили дії РФ. Країни заходу запровадили низку економічних санкцій. Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією – 20 лютого 2014 року.
Авторка – Олена Пічуріна
Камера – Тарас Іванов