Адвокат Майя Сергєєва прокоментувала законопроект про скасування переведення годинників в Україні на літній час. Про це стало відомо під час прес-конференції.
Майя Сергєєва повідомила, що 3 березня 2021 Верховна рада України прийняла законопроект «Про обчислення часу в Україні» (реєстр. №4201) за основу в першому читанні.
«Їм пропонується визначити правові засади встановлення одиниць часу, обчислення часу і відрегулювати відносини, що виникають при поширенні інформації про точному значенні часу і календарну дату в Україні.
Вводиться поняття «київський час», яке буде відповідати українському часу. Київський час – час годинної зони, в якій розташована столиця України – місто Київ, який відповідає другому часовому поясу в національній шкалі координованого часу України UTC (UA) +2 (щодо нульового (Гринвічського) меридіана) », – сказала вона.
Адвокат поінформувала про те, що законопроект встановлює скасування сезонного переходу часу на території України в гармонізації з країнами ЄС.
«Порядок обчислення часу на території ЄС діє на підставі Директиви 2000/84 / ЄС Європейського Парламенту та Ради від 19.01.2001 про перехід на літній час (OJ L 31, 2.2.2001, p. 21-22). Європейською Комісією запропоновано розглянути питання про можливе скасування переведення годинників двічі на рік. Кожна країна ЄС повинна до квітня 2021года визначитися, на якому часі вона залишиться – в літньому або зимовому. Ті країни ЄС, які відмовляться від постійних переходів на літній і зимовий час, в останній раз переведуть годинник в жовтні 2021 року. Україні рекомендують змінити обчислення часу одночасно з країнами ЄС. Разом з тим в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС відсутнє пряме зобов’язання щодо імплементації положень цієї директиви в українське законодавство. Законопроектом пропонується скасувати сезонний перехід часу на території України. Передбачено, що закон вступить в силу через три місяці з моменту його офіційного опублікування. Кабінет Міністрів України у двомісячний термін з моменту офіційного опублікування цього закону розробить пропозиції щодо приведення підзаконних нормативно-правових актів України у відповідність із цим Законом», – пояснила вона.
Також адвокат зазначила, що в разі прийняття законопроекту №4201 в Україні, «київський час» буде відповідати +2 щодо нульового (Гринвічського) меридіана через 3 місяці з моменту офіційного опублікування закону. Порядок і дата скасування сезонного переходу часу текст законопроекту не містить.