“Підприємницький університет” — всеукраїнський конкурс стартапів серед вишів підбив підсумки. Пілотний конкурс запустили у вересні 2020-го. У ньому взяли участь 108 викладачів, 2,5 тисячі студентів з 64 університетів 29-ти міст України. На меті було залучити молодь до створення цікавих ідей. Одним із переможців конкурсу став дніпровський стартап. Детальніше – Кирило Бережний.
Космічні технології для енергоефективного утеплення оселі: у фіналі проекту “Підприємницький університет” серед проектів співробітників ВИШів переміг стартап “Теплі стіни” Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. Викладачі розробляли його два роки.
Володимир Стаценко, старший викладач фізико-технічного факультету Дніпровського національного університету ім. Гончара:
“Це геліопрофіль який використовується як будівельний матеріал, або матеріал для огородження. Він зроблений з алюмінію. Тут прокачується теплоносій і наш дах перетворюється у великий сонячний колектор. Це – геліоколектор з об’ємним поглинанням. Це на дах або на зовні ставляться такі от ящички. Вони закриті поверхнею прозорою. І там є диссіпатор сонячної енергії – вода або інший теплоносій. І ми маємо гарячу воду без витрат палива і використання електроенергії”.
Сергій Оковитий, проректор з наукової роботи Дніпровського національного університету ім. Гончара: “Енергетична проблема дуже важлива і розв’язання цієї проблеми дозволить значноь скоротити викиди в атмосферу. І дуже важливо відзначити – тут співпраця була між двома спеціальностями – фахівцями енергетики і спеціалістів фізико-технічного факультету”.
Другий проект, над яким працювали вже студенти, дійшов до півфіналу. Їхня розробка пов’язана з покращенням інфраструктури українських університетів. Мета – зупинити відтік студентів. Проблемні місця обирали за власним досвідом.
Анастасія Орішечок, засновниця проекту, голова студентської ради фізико-технічного факультету Дніпровського національного університету ім. Гончара:
“Я дуже часто спілкуюся зі студентами, тому я знаю всю біль наших студентів. Ми пропонуємо створення коворкінг центру, запуск маршрутного таксі, персональна картка університету, дошки інтерактивні задля того, щоб все це поєдналося разом та щоб наш університет став більш привабливим”.
Шлях студентського проекту на участі в конкурсі не закінчився. Аби впровадити задумане, автори ведуть перемовини з адміністрацією навчального закладу. “Теплі стіни” пішли далі. Стартап уже потроху виходить на ринок.
Володимир Стаценко, старший викладач фізико-технічного факультету Дніпровського національного університету ім. Гончара:
“За нашими оптимістичними розрахунками – це окупається за 3 роки. Наш проект розрахований для усіх сфер. Зараз ведуться перемовини”.