Ви дуже хворі, просто не знаєте: у системі Хелсі приписують пацієнтам прийоми у лікарів
Порталом Helsi в Україні користуються і пацієнти, і лікарі. Бажаєте знайти сімейного лікаря, потрапити до фахівця чи записатися на вакцинацію – вам сюди. Саме тут зберігається електронна медична карта з інформацією про візити до лікарів, напрямки та виписані ліки.
Мешканці Дніпра Анастасії Кулаковій не вдалося підтягнути сертифікат про вакцинацію у «Дію», тому вона увійшла до системи HELSI, щоб отримати документ про щеплення віддалено і не їхати до сімейного лікаря.
Яким же було здивування Анастасії, коли вона побачила, що її дев’ятирічний син без відома батьків і в період, коли його фізично не було в місті, був на прийомі у психіатра, а також п’ять разів у фтизіатра. Судячи зі статусу HELSI, прийоми були результативними.
Дані до медичної електронної системи та картки пацієнта вносить та підписує своїм електронним підписом лікар, який відповідає за коректність цих записів. На підставі цих даних НСЗУ оплачує роботу медиків. При цьому до гінеколога, фтизіатра та психіатра направлення від сімейного лікаря не потрібне: пацієнт може звернутися до них самостійно. Так чи інакше, фахівці НСЗУ не можуть створювати чи змінювати такі записи.
Якщо ви зіткнулися з фейковими записами у своїх електронних медичних документах потрібно:
• написати заяву на ім’я головного лікаря тієї лікарні, в якій нібито здійснювали прийом, з проханням прибрати із системи недостовірні записи. Це звернення має бути письмове;
• якщо фейкові записи були видалені, написати скаргу в НСЗУ, скориставшись спеціальною формою на офіційному сайті.
• звернутися із заявою до поліції.
Helsi – це електронна медична система, яка надає користувачам доступ до центральної бази даних пацієнтів. Не державна, а приватна компанія, яка уклала з державою договір про надання послуг. Вона належить і обслуговується комерційною структурою – ТОВ «ХЕЛСІ ЮА».
Дніпро Обласний ⬌Підписатися
#Суспільство #Здоров‘я #Події #Тренди