12 квітня у Дніпрі презентували першу українську поштову марку і конверт від «Укрпошти» в умовах воєнного стану.
Урочистості відбулися у головному відділенні Поштамту з одночасною відповідною подією у понад 20-ти дирекціях «Укрпошти» різних міст України.
На марці та конверті – ілюстрація до фрази «Русскій воєнний корабль, іді … !», яка стала одним із символів спротиву українців російській орді.
-Сьогодні те, що вимагає суспільство, знаходить своє відображення й у марках. А суспільний запит на перемогу і припинення війни – дуже яскравий. Те, яким чином українське суспільство ставиться до окупації, одночасно демонструє і гумор, і розуміння серйозності ситуації, і готовність до спротиву. Саме це і знайшло відображення у новій марці. Фраза, сказана перед обличчям смерті. Ця марка з України розсилатиметься по усьому світу, і усі розумітимуть, що наша країна– непереможна,- сказав секретар міської ради Олександр Санжара.
Учасники заходу усі разом погасили перші марки і конверти.
-Спецпогашення має визначне історичне значення та є своєрідним внеском Укрпошти у відзначенні історії та увічнення її у предметах філателії. Унікальність марки «Русскій воєнний корабль, іді … !» у тому, що вона є першою, яку «Укрпошта» випустила під час воєнного стану. Для неї було виготовлено 700 ескізів, над якими працювали 489 художників як українських, так і закордонних. Важливим є те, що зображення цієї марки обирав народ. Воно чітко передає ставлення українців до нинішніх подій. Нашу рішучість і боротьбу чітко передає ця марка,– підкреслив директор філії Дніпропетровської дирекції АТ «Укрпошта» Дмитро Лісєєнко.


Юлія Олександрова









