Сьогодні 36-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС.
У ніч на 26 квітня 1986 року стала масштабна техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням четвертого енергоблока Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території України.
Ця катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.
Сьогодні пам’ять її жертв з усією країною вшановує і Дніпропетровщина.
-Сьогодні минають 36 роковини аварії на Чорнобильській АЕС. Найбільшої техногенної катастрофи в історії людства, наслідки якої були жахливими не лише для України, а й для Європи.
Масштабна трагедія стала уроком для всього цивілізованого світу. Але не для росії, яку частиною цього цивілізованого світу назвати неможливо. 36 років тому радянська влада замовчувала факт аварії в Чорнобилі. І тепер, через 36 років після тих страшних подій, російські окупанти знову підвергли ризику життя мільйонів мирних громадян, захопивши АЕС та плануючи теракти. Подяка всім працівникам Чорнобильської атомної електростанції. Людям, які перебуваючи в заручниках, продовжували мужньо виконувати свою роботу і захищати ядерну безпеку, допоки ЧАЕС не повернулася під контроль України та українських захисників
Низький уклін всім, хто втратив здоров’я, рятуючи світ. Світла пам‘ять ліквідаторам, які віддали свої життя за безпеку людства,— написав на своїй сторінці у Фейсбук голова облради Микола Лукашук.
-26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи.
Разом, із гордістю та шаною згадуємо героїчний подвиг ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які першими вступили в нерівний двобій із цією жорстокою зброєю, яка здатна вмить випалити усе живе…
Певна необізнаність та непоінформованість ліквідаторів про катастрофічні наслідки радіаційного випромінювання для людського здоров`я стали фатальними для багатьох з них.
Але це не зупинило наших пожежних, військових, медиків, правоохоронців першими прийняти на себе цей страшний вогонь небезпеки…іноді – ціною власного життя.
Дякуємо за подвиг, і вічна пам`ять героям, що віддали своє життя у боротьбі з цією техногенною катастрофою!– пише прес-служба ГУ ДСНС області.
-Всі ці роки ми намагались вберегти світове населення від наслідків страшної катастрофи та захистити непридатні для життя території.
Будували ковчег навколо пошкодженого реактора та підтримували роботу атомної електростанції.
Все змінилося після четверга 24 лютого.
Геть здуріла армія сколіновстана, яка, мабуть, і не знала про найбільшу техногенну та найжахливішу аварію людства, зайшла до зони відсудження ЧАЕС за старими картами. Та ще й копала окопи в ґрунтах радіаційного Рудого лісу.
Орки отримали своє покарання у вигляді смертельної дози радіації і опромінені покинули небезпечну зону.
Та, попри все, ми не маємо допустити повторення 26-го квітня 1986 року. Цивілізований світ не має цього допустити!
Ця трагедія забрала понад десяток тисяч життів та перевернула існування всього світу, назавжди вписавшись чорними літерами в історію українців…
Ми схиляємо голови перед подвигом героїв-ліквідаторів.
Пам’ятаємо… Й не маємо допустити знову!– наголошує прес-служба Патрульної поліції області.
Юлія Олександрова