Величезний монумент встановили у 1982 році.
Про демонтаж скульптури повідомив мер Києва Віталій Кличко.
«Сьогодні розпочали демонтаж та ввечері плануємо його завершити – прибираємо бронзову скульптуру двох робітників, встановлену в центрі столиці 1982 «на ознаменування возз’єднання України з росією». Своє ставлення до України росія «ознаменувала» варварським прагненням знищити нашу державу та мирних українців. 8 метрів металу так званої «дружби двох народів» демонтуємо. І що символічно – коли скульптуру намагалися підійняти краном, відпала голова у російського робітника»,– написав Кличко.
Другу скульптурну композицію, встановлену поруч, Кличко пообіцяв закрити. Згодом її теж розберуть.
Арку ж з титанових листів перейменують та підсвітять кольорами українського прапору.
«Я підписав і подам проект рішення, який Київрада розгляне на найближчому засіданні. Про перейменування арки на Арку свободи українського народу. Загалом плануємо демонтувати в столиці ще близько 60 пам’ятників, барельєфів, знаків, пов’язаних з радянщиною і росією»,– повідомив Кличко.
Ганна Рудська









