Нагадаємо, що 21-річний сержант Збройних сил рф Вадим Шишимарін вбив цивільного українця на Сумщині.
Шишимарін служив у 4-й танковій Кантемировській дивізії ЗС РФ (Московська область). Був командиром відділення.
Слідство встановило, що 28 лютого 2022 року російський військовий вбив беззбройного мешканця селища Чупахівка.
В прокуратурі розповіли, що колону, в якій був сержант Шишимарін, розбили ЗСУ. Втікаючи, він зі ще чотирма співслужбовцями обстріляли з автоматів приватний автомобіль та заволоділи ним. На вкраденому авто загарбники заїхали в село. Дорогою побачили чоловіка, який повертався додому і говорив по телефону. Один із військових наказав сержанту вбити цивільного, щоб він не повідомив про них українським захисникам. Той здійснив декілька прицільних пострілів через відкрите вікно автомобіля із автомата Калашникова у голову 62-річного потерпілого. Чоловік помер на місці всього в декількох десятках метрів від свого будинку.
Згодом Шишимарін потрапив у полон. Прокурорами і слідчими СБУ зібрано достатньо доказів причетності військового до порушення законів та звичаїв війни, поєднаних з умисним вбивством.
23 квітня Вадима Шишимаріна засудили до довічного ув’язнення.
Ганна Рудська









