Рятувальники Дніпропетровщини, окрім населення, часто рятують ще й різних тварин. Останніми днями, наприклад, було кілька випадків, коли з високого дерева допомогли зняти котиків.
Також звільняють тварин, котрі падають до глибоких колодязів – собак, корів, кіз та інших братів наших менших, які потребують допомоги. Також часто збирають кажанів, які оселяються на горищі приватних будинків.
Наша редакція вирішила дізнатися, у скільки обходяться державі такі випадки порятунку тваринок.
Виявляється, один такий виїзд рятувальників коштує не менше 8 тисяч гривень з держбюджету.
Про це розповів нам начальник управління реагування на надзвичайні ситуації ГУ ДСНС в Дніпропетровській області Сергій Корінний.
-Один виїзд пожежно-рятувального підрозділу на гасіння пожежі коштує державі 84, 511 тисяч гривень.
А спасіння тварин – йде окремим розрахунком, як чергування на місці події. Кошторис ще залежить від кілометражу, від того, використовується автоцистерна чи автодрабина. У середньому, з урахуванням подорожчання палива, якнайменше це коштує зараз близько 8 тисяч гривень, — зазначив рятувальник.
Також порятунок пухнастиків буває й небезпечним.
-Важливо, що це витрата часу, якого у рятувальників завжди в обмаль. Ми можемо ганятися, наприклад, за котиком доволі тривалий час, доки упіймаємо його та врятуємо. А якщо залучати автодрабину, то потрібний ще додатковий час для того, щоб вона розклалася і склалася. Якщо надійде виклик про пожежу, ми не зможемо оперативно відреагувати. До того ж, рятувальники часто лізуть самостійно на дерева та дахи, аби не залучати автодрабину. Це також ризик. А буває так, що тварини ще й кусають наших співробітників, — додав Сергій Корінний.
Але у ДСНС кажуть, що намагаються виїжджати на кожний виклик, якщо треба порятунок тваринці.
-Перед виїздом рятувальники інструктують громадян, як вони можуть самостійно зняти тварину з дерева. А коли вже не виходить, то їдемо, — каже спеціаліст. — Бувають випадки, коли рятувальники приїздять, а тваринки на місці вже немає. Мешканцям вдається зняти її самостійно. А це, ще раз наголошую, наш дорогоцінний час та витрата дефіцитного палива, тим паче, у воєнних умовах.
Юлія Олександрова