Турецька влада, попри звернення Києва, відпустила затримане раніше російське судно, яке прибуло із краденим зерном з окупованого Бердянська.
Про це йдеться у заяві МЗС України.
-Завдяки оперативному втручанню відповідних органів влади України це судно не змогло розвантажити крадене і було затримане. До турецької сторони було направлено запит на арешт судна і вантажу. Водночас, ігноруючи звернення української сторони, ввечері 6 липня судно було відпущене, – йдеться у заяві.
У МЗС зазначили, що у зв’язку з неприпустимою ситуацією, що склалася, до відомства запрошено посла Туреччини в Києві.
-Українська сторона з глибоким розчаруванням сприйняла зазначену інформацію і звертається до турецької сторони з наполегливим проханням провести розслідування зазначеної ситуації і надати вичерпну відповідь на запити відповідних органів влади України, а також усіма засобами запобігти подібними випадкам у майбутньому, – йдеться у заяві.
Нагадаємо, керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що на сьогодні росія шантажує керівництво низки країн голодом.
Юлія Олександрова









