06 Апрель, 17:51

Яким має бути нове покоління журналістів? Відповідь на це питання шукали учасники Всеукраїнської олімпіади(ВІДЕО)

Яким має бути нове покоління ЗМІ? Всеукраїнська олімпіада, що пройшла у Дніпрі, поставила таке питання юним журналістам з усіх куточків країни. П’ятого-шостого квітня вони змагалися за титул найбільш освіченого спеціаліста. До конкурсу долучилися треті та четверті курси. То які результати дала олімпіада і чого, на думку молоді, не вистачає сучасній журналістиці — дізнавалась Юлія Бублик.

77 найуспішніших студентів з 35 вишів. На Всеукраїнську олімпіаду з’їхалися майбутні журналісти Полтави, Києва, Кам’янця-Подільського, Одеси, Запоріжжя та інших куточків країни. Усі вони перемогли у першому етапі, коли кожен виш відбирав двох найкращих представників.

Володимир Демченко, декан факультету систем і засобів масової комунікації ДНУ: «Наша олімпіада проходить з трьох напрямів. Це олімпіада з журналістики, олімпіада з реклами і зв’язків з громадськістю і олімпіада з видавничої справи та редагування. Проводять таку олімпіаду ВНЗ по черзі. От ми вже проводимо другий рік поспіль”.

У кожному виші Всеукраїнський тур олімпіади гостює щонайбільше 3 роки. Цьогоріч він включає два етапи — теоретичний і творчий. Багато учасників визнають: їхня ахілесова п’ята — саме теорія. Однак через це не засмучуються: мовляв, вона дуже рідко стає у пригоді працевлаштованим журналістам. Натомість жаліються: годин практики у вишах — замало. Свої думки щодо професійної підготовки майбутні бакалаври виклали у творчому завданні.

Ольга Банах, спортивна оглядачка, Кам’янець-Подільський національний університет ім. І. Огієнка: «Я буду писати аналітичний звіт про те, наскільки важлива зараз компетенція журналіста, як такого. Як взагалі її втілювати у життя без практики або без теорії, як поєднувати теорію і практику”.

Андрій Ненадов, майбутній журналіст-аналітик, Запорізький національний університет: «Наскільки важливою є практика, журналістська практика. Тобто вміння журналіста по відношенню до знань, тобто теорії”.

Тема творчого завдання — “Професійні компетенції журналіста: виклики часу”. Цьогоріч її присвятили регіональним ЗМІ. Всю необхідну інформацію учасники олімпіади мали почерпнути з прес-конференції. У ній взяли участь керівники відомих дніпровських видань, зокрема, директорка «9 каналу». Питання ставили самі конкурсанти. Теми — різноманітні: від використання соцмереж і засобів віртуальної реальності до одвічного питання: “Бути універсальним чи вузькопрофільним журналістом?”.

Ольга Банах, спортивна оглядачка, Кам’янець-Подільський національний університет ім. І. Огієнка: «Роботу газетярів я знаю добре, тому що сама вже трохи варюся в цій каші. А от робота телевізійників мені видалась більш цікавою. І здалося доречним спитати, чому пані Ольга порівнює хірургію і журналістику”.

Ольга Владимирова, генеральний директор «9 каналу»: «Видно, що є ентузіазм. Не хотілося їх розчаровувати аж так, що ідеальної журналістики в Україні дуже мало. Наша задача — показати студентам плюси і мінуси професії. У них є час, щоб це зважити”.

Перемогу в олімпіаді вибороли юні журналісти “Острозької академії” та рекламісти Ужгородського національного університету. Інші призові місця посіли студенти зі Львова, Маріуполя, Сум, Києва, Черкас та Дніпра. Однак більшість учасників упевнені: подібні змагання так чи інакше допомагають у житті.

Ольга Банах, спортивна оглядачка, Кам’янець-Подільський національний університет ім. І. Огієнка: «В моєму місті, зважаючи на те, що воно зовсім маленьке, люди, які мають певні здобутки, мають певні переваги в ньому. Тому, я думаю, що це дасть мені якийсь поштовх у моїй роботі”.

Андрій Ненадов, майбутній журналіст-аналітик, Запорізький національний університет: «Я хоча б зможу зробити висновок, на що мені треба буде звернути увагу”.

Дана Маслюк, майбутня журналістка інтернет-видання, Київський університет ім. Б. Грінченка: «Я думаю, що це не стільки турнір, скільки випробовування на фаховість для себе”.

Автор — Юлія Бублик

Камера — Дмитро Большак, Максим Бодриченко

Вибір редакції

Сміттєтворчість школярів: у Дніпрі провели конкурс арт-інсталяцій з відходів «Людина і сміття» (ВІДЕО)

У Дніпрі триває тиждень турботи про довкілля. Комунальники приводять до ладу вулиці, міські чиновники разом і дніпрянами організовують суботники, а

19 Апрель, 17:39
Першу студентську ракету із супутником сконструювали та запустили у Дніпрі (ВІДЕО)

Першу студентську ракету із супутником сконструювали та запустили у Дніпрі Запуск студентських ракет – відома світова практика. Передові аерокосмічні університети

19 Апрель, 16:59
Третьому «Джазу на Дніпрі» бути. Організатори назвали імена хедлайнерів фестивалю (ВІДЕО)

Третій рік поспіль відбуватиметься наймасштабнішою музична подія нашого міста. «Джаз на Дніпрі» з 20 по 22 липня святкуватиме свій 50-річний

18 Апрель, 17:46
Ярмарок, фотовиставка та концерт симфонічної музики: у Дніпрі вперше пройде тиждень Ізраїлю

  У Дніпрі вперше пройде тиждень Ізраїлю. Для мешканців міста підготували насичену програму: ярмарок, кулінарний майстер-клас, фотовиставку, концерт симфонічного оркестру.

18 Апрель, 15:18
Люди з гемофілією можуть жити повноцінним життям – гематолог

17 квітня відзначається Всесвітній день хворих на гемофілію. Це рідкісна спадкова хвороба, яка викликає значні крововиливи в суглоби, м’язи і

18 Апрель, 15:16
У Дніпрі взялися за незаконні пункти прийому металобрухту в приватному секторі

У мерії пильно стежать за тим, щоб не відкривалися нові пункти. Завдяки проведенню операції «Дамоклів меч» у Дніпрі зменшується статистика

18 Апрель, 15:07
Увага! Зміна руху електротранспорту на 19 квітня

19 квітня з 22:30 призупиняється робота трамвайного маршруту № 11, повідомляють у КП «Дніпровський електротранспорт». Тимчасове призупинення руху пов'язане з

18 Апрель, 14:56
Ярмарок культур відбудеться у Дніпрі 18 квітня (анонс)

Ярмарок культур відбудеться у Дніпрі 18 квітня

17 Апрель, 21:18