06 Апрель, 17:51

Яким має бути нове покоління журналістів? Відповідь на це питання шукали учасники Всеукраїнської олімпіади(ВІДЕО)

Яким має бути нове покоління ЗМІ? Всеукраїнська олімпіада, що пройшла у Дніпрі, поставила таке питання юним журналістам з усіх куточків країни. П’ятого-шостого квітня вони змагалися за титул найбільш освіченого спеціаліста. До конкурсу долучилися треті та четверті курси. То які результати дала олімпіада і чого, на думку молоді, не вистачає сучасній журналістиці — дізнавалась Юлія Бублик.

77 найуспішніших студентів з 35 вишів. На Всеукраїнську олімпіаду з’їхалися майбутні журналісти Полтави, Києва, Кам’янця-Подільського, Одеси, Запоріжжя та інших куточків країни. Усі вони перемогли у першому етапі, коли кожен виш відбирав двох найкращих представників.

Володимир Демченко, декан факультету систем і засобів масової комунікації ДНУ: «Наша олімпіада проходить з трьох напрямів. Це олімпіада з журналістики, олімпіада з реклами і зв’язків з громадськістю і олімпіада з видавничої справи та редагування. Проводять таку олімпіаду ВНЗ по черзі. От ми вже проводимо другий рік поспіль”.

У кожному виші Всеукраїнський тур олімпіади гостює щонайбільше 3 роки. Цьогоріч він включає два етапи — теоретичний і творчий. Багато учасників визнають: їхня ахілесова п’ята — саме теорія. Однак через це не засмучуються: мовляв, вона дуже рідко стає у пригоді працевлаштованим журналістам. Натомість жаліються: годин практики у вишах — замало. Свої думки щодо професійної підготовки майбутні бакалаври виклали у творчому завданні.

Ольга Банах, спортивна оглядачка, Кам’янець-Подільський національний університет ім. І. Огієнка: «Я буду писати аналітичний звіт про те, наскільки важлива зараз компетенція журналіста, як такого. Як взагалі її втілювати у життя без практики або без теорії, як поєднувати теорію і практику”.

Андрій Ненадов, майбутній журналіст-аналітик, Запорізький національний університет: «Наскільки важливою є практика, журналістська практика. Тобто вміння журналіста по відношенню до знань, тобто теорії”.

Тема творчого завдання — “Професійні компетенції журналіста: виклики часу”. Цьогоріч її присвятили регіональним ЗМІ. Всю необхідну інформацію учасники олімпіади мали почерпнути з прес-конференції. У ній взяли участь керівники відомих дніпровських видань, зокрема, директорка «9 каналу». Питання ставили самі конкурсанти. Теми — різноманітні: від використання соцмереж і засобів віртуальної реальності до одвічного питання: “Бути універсальним чи вузькопрофільним журналістом?”.

Ольга Банах, спортивна оглядачка, Кам’янець-Подільський національний університет ім. І. Огієнка: «Роботу газетярів я знаю добре, тому що сама вже трохи варюся в цій каші. А от робота телевізійників мені видалась більш цікавою. І здалося доречним спитати, чому пані Ольга порівнює хірургію і журналістику”.

Ольга Владимирова, генеральний директор «9 каналу»: «Видно, що є ентузіазм. Не хотілося їх розчаровувати аж так, що ідеальної журналістики в Україні дуже мало. Наша задача — показати студентам плюси і мінуси професії. У них є час, щоб це зважити”.

Перемогу в олімпіаді вибороли юні журналісти “Острозької академії” та рекламісти Ужгородського національного університету. Інші призові місця посіли студенти зі Львова, Маріуполя, Сум, Києва, Черкас та Дніпра. Однак більшість учасників упевнені: подібні змагання так чи інакше допомагають у житті.

Ольга Банах, спортивна оглядачка, Кам’янець-Подільський національний університет ім. І. Огієнка: «В моєму місті, зважаючи на те, що воно зовсім маленьке, люди, які мають певні здобутки, мають певні переваги в ньому. Тому, я думаю, що це дасть мені якийсь поштовх у моїй роботі”.

Андрій Ненадов, майбутній журналіст-аналітик, Запорізький національний університет: «Я хоча б зможу зробити висновок, на що мені треба буде звернути увагу”.

Дана Маслюк, майбутня журналістка інтернет-видання, Київський університет ім. Б. Грінченка: «Я думаю, що це не стільки турнір, скільки випробовування на фаховість для себе”.

Автор — Юлія Бублик

Камера — Дмитро Большак, Максим Бодриченко

Вибір редакції

Прогноз погоди на середу, 24 жовтня, по місту і області (ВІДЕО)

23 Октябрь, 17:34
Розчистили вже майже 23 км річки Мокра Сура – Валентин Резніченко   

Дніпропетровська облдержадміністрація розчищає річку Мокра Сура. Підрядники вже відновили майже 23 км водойми у Дніпровському та Солонянському районах. Глибина тепер

23 Октябрь, 15:47
У Дніпрі демонтували черговий кіоск, у якому продавали спиртне після десятої вечора

23 Октябрь, 15:41
Підготовка до зими: У Дніпрі прочищають дренажно-зливну канаву на Слобожанському проспекті

Посадовець зазначив, що у разі невиконання цих робіт можливе підтоплення проїжджої частини. Загалом на лівому березі Дніпра працює 3 дренажно-зливних

23 Октябрь, 15:32
У Дніпрі відбувся 74-й легкоатлетичний пробіг «Миля миру» (ВІДЕО)

  «Миля миру» у 74-й раз відбулась у Дніпрі. Легкоатлетичний пробіг проводять у місті без перерви з 1944 року. До

22 Октябрь, 17:56
Дитсадку в Підгородному надали державного значення: на відкриття приїхав віце-прем’єр-міністр (ВІДЕО)

Дитсадку в Підгородному надали державного значення: на відкриття приїхав віце-прем’єр-міністр   Дитячий садок у формі бджолиного вулика тепер є в

22 Октябрь, 17:38
Прогноз погоди на 23 жовтня 2018, Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Октябрь, 17:31
21 жовтня в Дніпропетровській облдержадміністрації презентували книгу та стрічку, присвячені боям за Луганський аеропорт (ВІДЕО)

  21 жовтня в Дніпропетровській облдержадміністрації відбулося 2 заходи - результат співпраці ОДА, Міністерства інформполітики та Дніпровського музею АТО, -

22 Октябрь, 15:40