- Віднині у Нікополі категорично заборонено продавати хмільне під час масових культурно – спортивних заходів, в парках, скверах, на пляжах та в місцях торгівлі, обладнаних під тимчасові споруди загальної площею менше 20 квадратних метрів.
- Свого часу генерального секретара Центрального комітету комуністичної партії Радянського Союзу – Михайла Горбачьова, за нещадну боротьбу з алкоголем, народ прозвав мініральним. Цей закон, більш відомий, як сухий. Середня тривалість життя в ті часи збільшилась на майже 3 роки, демографічної кризи країна не знала, а ось економічна почала процвітати. Чи позначиться прийняте рішення на економіці Нікополя — покаже тільки час. Але відома історична практика свідчить про інше. За три роки сухого закону бюджет Радянського Союзу зубожів на майже 82 трилліони рублів. СРСР почав жити в борг, а в країні почалися масові отруєня, адже населення, звісно, пило все, що горить. Про небувале зростання народного бізнесу – самогоноваріння і казати нічого. Були й інші підпільні місця, де за великого бажання знайти оковиту не складало жодних проблем.
- «В ночное время заменяли магазины некие квартиры, так называемые рука, можно было подойти, оттуда высовывалась рука, выдавалась водка, а взамен брали деньги. Таксисты к этому делу были привлечены. У нас есть легендарный водитель такси, у него кличка была Витя – гастроном. Они работали на вокзале, к ним приезжали. На то время струуктура, которая должна былабороться ОБХСС, они пытались всячески это дело побороть, ничего у них не получилось. Запретительные методы, как показывает практика, слабо работают» — Сергій Ларионов – керівник проекту «Справедливое такси».
- У Нікополі відтепер вільно купити алкоголь можна буде тільки з 8 години ранку і до 10 години вечора, в тому числі — і в нічних клубах. Правоохоронні органи відзначають: не буде сп»янілих, як наслідок зменшиться рівень злочинності, травматизм у побуті і на виробництві, а головне, молодь займеться корисними речами. Нікопольські обмеження, каже місцева влада, ніякий не сухий закон, а боротьба з сумною статистикою.
- «Я бы не хотел так радикально, сухой закон, это не сухой закон. Это просто ограничения. Всегда власть говорила, что надо делать. Правохранительная система не эффективна и спихиваем друг на друга. Сегодня Никополь один из самых криминагенных городов, я не хочу, чтобы Никополь был удостоин такой чести, и я уверен в обратном, он должен быть одним из самых безопасных», — Руслан Токар, мер м. Нікополь
- На сесії Нікопольської ради, в підтримку нововведень, навели шокуючі цифри: тільки на офіційному обліку перебуває майже 3 тисячі нікопольців, на профілактичному спостереженні — 127 школярів, а ще зросла кількість алкогольних психозів. Зрозуміло, від жорсткого рішення очікують зворотного ефекту, як мінімум, — зниження злочинів під «градусом».
- «Исполком прореагировал вместе с нами. Приняв бы я такое решение без мера или мер без меня. Это наше обоюдное решение, огромное спасибо меру и депутатскому корпусу. Схожу вам откровенно, очень большое количество людей не нарушат и будет меньше преступлений» — Анатолій Колбатов, керівник Нікопольського МВ міліції
- Але ці добрі наміри вступають у конфлікт з чинними законами, оскільки на думку юристів, заборона на торгівлю не належить до повноважень органів місцевого самоврядування і загрожує судовими позовами.
- «Мое мнение, в ресторанах и барах нужно было оставить. Где есть системы видеонаблюдения, охрана, и у кого есть лицензия», Сергій Марченко, ресторатор
- Пересічні городяни в ефективність подібних заходів і взагалі не вірять — мовляв, плавали вже, знаємо.
- «У нас вряд ли это запретят. У нас это распостраненная вещь, всем это нравится и всем хорошо. По – моему, этот закон никогда не будет сухим, он будет только мокрым», — Сергій Ларіонов, керівник проекту «Справедливое такси»
- «Народ запасливый. Есть некоторые схемы определенные, но не будем говорить бабушка — спекулянт, а какой-то делец. В одном месте может открыть выдачу спиртного, а ему на карточку будут приходить деньги. Кто может проконтралировать, человек у меня на хранение оставил. Вывод напрашивается один, нельзя таким образом бороться. Знаете поговорку, благими намерениями, дорога куда выстелена?»
- [uppod video=https://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2011/11/10__sukhoj_zakon.flv poster=https://9-channel.com/wp-content/uploads/2011/11/10__sukhoj_zakon.jpg type=site]