Для Дніпропетровщини це вкрай актуально, кажуть ДАІшники. У цьому році в області сталося більше двох тисяч аварій, в яких загинули 272 людини. У порівнянні з 2011-м, ці цифри виросли на 13 відсотків.
Щодоби на Дніпропетровщині в середньому стається 7 аварій, в яких гине одна людина. Таку не втішну статистику озвучують ДАІшники за тиждень до Всесвітнього дня пам’яті жертв ДТП. Ситуація в інших областях, кажуть, не краща. Тому раз на рік в Україні проводиться тиждень безпеки дорожнього руху. У 2012-му з 12-го по 18-те листопада Державтоінспекція проведе ряд профілактичних заходів – «Мобільний телефон», Пішоход на дорозі!» та «Пасок безпеки». А 16-го співробітники ДАІ здадуть донорську кров для постраждалих в аваріях:
Микола Вовчук – начальник управління ДАІ ГУМВС в області каже: “Госавтоинспекция призывает каждого водителя и пешехода почтить память погибших лично – не нарушая правил дорожного движения. Но не только в течение недели безопасности и в День погибших в ДТП, а всегда быть дисциплинированым участником дорожного движения и научить этому своих детей и родных.
Дорожньо-транспортні пригоди є другим за значУщістю фактором смерті дітей та молоді і третьою для людей віком від 30-ти до 44-х років. Причини аварій із року в рік не змінюються. Це – перевищення швидкості руху, порушення правил маневрування та проїзду перехресть, керування транспортними засобами водіями на підпитку та наркоманами. Загалом в області за останні 10 місяців сталося 2251-а ДТП. Частіше стали нехтувати правилами безпеки і пошоходи – 14 тисяч порушень за цей рік. Тому кількість аварій у великих містах області зашкалює.
Володимир Лебедєв – начальник відділу організації профілактичної роботи УДАІ ГУМВС в області зазначає: “В Днепропетровске совершено 34% от общего количества ДТП, в Кривом Рогу – 18, в Павлограде и Новомосковске – по 6%, в Днепродзержинске и Никополе – по 3%. В целом, по крупным городам совершается 70% ДТП от общего количества. Наибольшее количество аварий с пострадавшими зарегистрировано в субботу и воскресенье – 31%. По времени суток – пик аварийности приходится на период с 17 до 21-го часа”.
У дорожньо-патрульній службі області впевнені: аварій стало більше, бо їх на дорогах поменшало. Адже ніщо так не змушує водія дотримуватися правил дорожнього руху, як ДПСник на узбіччі:
Дмитро Редька – заст. начальника відділу організації роботи ДПС управління ДАІ в області каже: “Каждый день анализируя ситуацию в области, там где происходит всплеск ДТП , туда мы пытаемся направить все свои силы. Т.е., это, в первую очередь, взвод из обеспечения сопровождения туда направляется, подтягиваются экипажи из близлежащих подразделений, и проводится отработка того или иного горола или района области. Как показывает практика, это – серьезное воздействие на участников дорожнего движения. Там, где проводится отработка, ДТП, как правило, не происходят”.
Незабаром, кажуть в обласній ДАІ, ДПСників на трасах державного значення частково замінять гарпунИ – антивандальні скриньки з вмонтуваним приладом для виміру швидкості – туркАмом. Психологічна дія гарпуна на водія буде така ж, як і у міліціянта з жезлом. От тільки від пристрою хабаром не відкупишся.
[uppod video=https://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2012/11/13__Melqnichenko_DAI.mp4 poster=https://9-channel.com/wp-content/uploads/2012/11/13__Melqnichenko_DAI.jpg type=site]
Автор: Юлія Мельниченко
Камера: Андрій Лисенко