04 Грудня 2012, 17:17

Успішно стартувала україно-російська ракета-носій «Зеніт-3SL» із супутником Eutelsat W5A

Ракета ЗенитУкраїно-російська ракета «Зеніт-3SL» вивела на орбіту космічний апарат Eutelsat W5A – супутник на основі Astrium Eurostar E-3000. Супутник розроблений найбільшою корпорацією аерокосмічної промисловості Європи компанією EADS. Космічний апарат використовуватиметься для забезпечення передачі відеоданих і телекомунікаційних послуг на території Європи, Африки, Центральної і Південно-Східної Азії та Австралії. Згідно циклограмі польоту, через 2 хвилини 30 секунд після старту від ракети носія відокремиться перша ступінь, в кінці 4-ї хвилини – головний обтічник, на 9-ій хвилині – друга ступінь. Через 10 секунд після відділення від другої ступені ракети повинен почати роботу двигун розгінного блоку ДМ-SL, який пропрацює за два включення в цілому близько 10 хвилин. Відділення космічного апарату Eutelsat-70B від “разгонника” заплановано на 01:50 мск 4 грудня.
«Ми пишаємося тим що успішно доставили космічний апарат Eutelsat точно на призначену перехідну орбіту. Ще раз «Зеніт-3SL» зарекомендувала себе як надійна і точна ракета-носій. Всім нашим колегам на стартовому майданчику і у всьому світі я кажу: «Відмінно спрацьовано!». Ваша прихильність до досконалості відображає все краще, що Sea Launch представляє! – сказав Президент Sea Launch AG К’єлл Карлсен (Kjell Karlsen), привітавши учасників проекту «Морський старт» (Sea Launch) з успішним запуском.
Перший і другий ступені трьохступінчатої 35-тої ракети-носія «Зеніт-3SL» спроектовані конструкторським бюро «Південне» та виготовлені на виробничому об’єднанні «Південний машинобудівний завод ім. О.М.Макарова». Третій ступінь (розгінний блок ДМ-SL) розроблений і виготовлений ракетно-космічною корпорацією «Енергія» ім. С.П.Корольова (м. Корольов, Московська область, Росія).
“Це третій з початку року старт ракети “Зеніт” за програмою “Морський старт. Приблизно через 9 хвилин після старту розгінний блок разом з космічним апаратом повинні відокремитися від другої ступені ракети і продовжити автономний політ”, – повідомив представник РКК “Енергія” Анатолій Хабаров.
Ракета-носій «Зеніт-3SL» – сучасний засіб виведення космічних апаратів на орбіту, який відрізняється простотою експлуатації, повною автоматизацією процесів підготовки і запуску та екологічною чистотою – ракета працює на рідкому кисні і гасі з продуктами згоряння – водою і вуглекислим газом. Це третій старт за програмою «Морський старт» (Sea Launch) в 2012 році. Перший старт відбувся 1 червня. Україно-російська ракета-носій «Зеніт-3SL» вивела на орбіту супутник зв’язку Intelsat-19 який забезпечує зв’язок над Азійсько-Тихоокеанським регіоном, Австралією і західною частиною США. Другий запуск здійснили 19 серпня, в результаті на орбіту був виведений американський супутник зв’язку «Intelsat-21», що дозволило збільшити потужність передачі даних для провідних засобів масової інформації та стільникових компаній Латинської Америки.  

Вибір редакції

Кошти за лікування пацієнтів із коронавірусом отримав Дніпропетровський центр екстреної медичної допомоги (КОМЕНТАР)

Кошти за лікування пацієнтів із коронавірусом отримав Дніпропетровський центр екстреної медичної допомоги

25 Травень, 21:50
Флагшток посеред тротуару. Активісти хочуть підняти червоно-чорний прапор на Алеї героїв у Дніпрі (КОМЕНТАР)

Флагшток із червоно-чорним прапором може з’явитися на дніпровській Алеї героїв. 24 травня на цьому місці відбувся мітинг “Стоп Реванш!” проти

25 Травень, 21:31
Міжнародний день лінді-хопу. Прогноз погоди на 26 травня, Дніпро та область (ВІДЕО)

Вітаю, з вами Яна Кондратьєва, сьогодні я чергова погодна фея. Як одягатися і від чого захищатися 25 травня — зараз

25 Травень, 20:25
Спецквитки не потрібні – транспорт у Дніпрі тепер доступний всім (ВІДЕО)

З 24 травня громадським транспортом Дніпра можна користуватися без спеціальних перепусток. Обмеження стосуються засобів захисту і правил безпеки: до салону

25 Травень, 19:11
259 нових випадків COVID-19 за добу – ситуація в Україні та регіоні (КОМЕНТАР)

259 нових випадків коронавірусу зафіксували в Україні за останню добу. З них 16 дітей і 43 медпрацівники. Госпіталізували 77 людей.

25 Травень, 14:25
Чілдрен Кінофест цього року відбудеться в онлайн кінотеатрі (анонс)

Програму цьогорічного Чілдрен Кінофест оголошено • Знайомтесь з фільмами:ТУТ ТУТ Переможець Чілдрен Кінофесту минулого року, який традиційно закриває цьогорічний фестиваль

23 Травень, 22:27
Застоялися в гаражах: ретропробіг-екскурсія “Машини часу ” відбувся в Дніпрі 23 травня (фото)

Дніпровський технічний музей "Машини Часу" відкрився після карантину і поєднав цю подію з першим весняним автопробігом ретро-автомобілів.   Ретро-автомобілі, які

23 Травень, 21:16
На Дніпропетровщині розпочався другий етап послаблення карантину

На Дніпропетровщині розпочався другий етап послаблення карантину

23 Травень, 21:01