Тож зараз у них гаряча пора — боротися з природою нелегко, каже заступник начальника управління Дніпропетровськрибохорони Валерій Ольховський. Взимку риба скупчується, де глибше, в так званих зимувальних ямах. Щоб уникнути замору риби, прорублюють лунки і вставляють туди очерет для забезпечення припливу повітря. У районі мостів МНСники лід підривають, щоб великі брили не пошкодили опори. Це теж допомагає рибі не задихнутися під товщею льоду. Іхтіолог Роман Новицький каже: на Дніпропетровщині існує ймовірність замору риби на малих водоймах. Більшість з них ще укрите снігом, тому лід тане повільно. Тому всіх рибалок-любителів, а також сільських жителів, біля яких перебувають такі водойми, закликають просвердлювати лунки. Так риба отримає доступ до кисню і буде врятована. Пробиваючи лід, ви допоможете також і черепахам, і ракам. Єдине, треба пам’ятати: на території зимувальних ям рибалити заборонено, – штрафи добряче вдарять по кишені.
[uppod video=https://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2013/02/06__08_Melqnik_riba_IS.mp4 poster=https://9-channel.com/wp-content/uploads/2013/02/06__08_Melqnik_riba_IS.jpg type=site]





