“Пішохідна” статистика цього року невтішна: 12 загиблих, 94 травмованих, серед яких 9-ро — діти. І більше половини цих ДТП сталися за вини самих пішоходів, кажуть в обласному управлінні ДАІ. Тому вирішили діяти рішуче і 13-го лютого провели перший рейд “Пішоход — водій”. Почали зі жвавого перехрестя у Дніпропетровську – на розі проспектів Пушкіна та Кірова.
Червоний на світлофорах зупиняє мало кого з пішоходів.
На пояснення працівника ДАІ: “Вы такой же учасник движения, как и водитель…” порушник обіцяє виправитись.
Дехто з порушників навіть намагається довести свою правоту:
Микола : “загорится зеленый свет, машины слева поедут. Пока горит красный, у меня есть возможность перейти с этого ряда.”
За кілька годин — 70 адмінпротоколів та сотні попереджень. Кожному порушнику дають пам’ятку пішохода та показують міні-фільм, в якому головні герої — такі ж любителі екстриму. Особлива увага ДАІшників — до дорослих, які біжать на червоний з дітьми.
Володимир Лебедєв – начальник відділу профілактичної роботи управління ДАІ МВС України в Дніпропетровській області: “Мало того, что они нарушают, они ребенку прививают понятие, как надо неправильно переходить дорогу. Какую бі роботу не проводили, лекции мы ему читали в школе, – один раз мама перевела его на красный свет, и он скажет – “так мама же делает так “.
Провести рейд “Пішоход — водій” ДАІшників спонукала сумна статистика. З початку року в області на дорогах загинуло 24 людини, 213 – отримали травми. І кожна третя з двохсот аварій — це наїзд на пішоходів. Найбільше страждають мешканці великих міст:
Олександр Реуцьков – начальник відділу моніторингу та юридичного забезпечення УДАІ ГУМВС України в області: “Днепропетровск – совершается 36%, Кривой Рог – 18%, Новомосковск, Павлоград – 6%. Наиболее опасные – пятница и воскресенье, по времени суток – с 16 до 20 часов.”
Дмитро Редька – заступник начальника відділу ДПС УДАІ ГУМВС України в області: “С начала года проведено 24 отработки территории. Мы задействуем максимально личный состав, выходит аппарат управления ГАИ, взвод по обеспечению сопровождения, привлекаем экипажи со стационарных постов, т.е. усиливаем в 2-3 разаколичество нарядов.”
Остання зухвала аварія, де під колесами іномарки на пішохідному переході загинула жінка, сталася днями у Дніпропетровську. Попередньо винним у наїзді правоохоронці називають водія автівки. Однак безпека на дорозі — справа всіх учасників дорожнього руху. Тому будьте пильними незалежно від того, за кермом ви, чи намагаєтесь перейти проїжджу частину.
Автор – Юлія Мельниченко
Камера – Володимир Позняк
[uppod video=https://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2013/02/14__06_Melqnik_rejd_po_pyshokhodam.mp4 poster=https://9-channel.com/wp-content/uploads/2013/02/14__06_Melqnik_rejd_po_pyshokhodam.jpg type=site]





