09 Квітня 2013, 17:21

Дніпропетровські депутати дуже відгороджені від народу, – вважають активісти “Чесно” (ВИДЕО)

Розповісти хоча б мінімальні біографічні відомості про себе більшість народних обранців відмовляється. А громадський рух “Чесно” робив запити із таким проханням неодноразово. З 445 депутатів лише 116 розповіли про себе. Найбільш балакучі — члени “Удару” та “Батьківщини”, а свободівці та комуністи, виявляється, найсором’язливіші.

“На наші звернення відповіли всього 3 депутати – Яков Безбах, Віктор Бутківський і Олег Царьов. Жоден з них не дав повної відповіді, а Бутківський, посилаючись на Конституцію та закон про захист персональних даних, заборонив розповсюджувати свою біографію, дату і місце народження”, – каже Віталій Шарлай, учасник руху “Чесно”.

Дуже відгороджені від народу депутати з Дніпропетровська, та це проблема не тільки нашого регіону – наголошують учасники Всеукраїнського руху. За результатами всеукраїнських соціологічних опитувань, майже половина громадян — 49 % взагалі не знають свого депутата, 64 — не знають, яку політичну силу представляє їх обранець. Лише 18 %  опитуваних знають, де знаходиться його громадська приймальня.

 “Тільки один вказав, де знаходиться його приймальня. Це був Віктор Бутківський”, – зауважує  Віталій Шарлай.

Про своїх помічників громадськості розповіли 115 народних депутатів. Тут ситуація змінилась до навпаки — опозиціонери бояться казати, про тих хто їм допомагає, бо нібито, спостерігають тиск на них з боку влади, стверджують представники руху “Чесно”.

“Что может скрываться в этих списках? Конечно же, непотизм, массажисты, водители, охранники, родственники – все, что мы видели во всех предыдущих парламентах. Почему важно знать, кто эти люди? Эти люди получают невероятные полномочия – они могут входить беспрекословно в любые органы власти”, – говорить Інна Борзило, учасник руху “Чесно”.

Найголовніше – на запит про витрати обранцями депутатських коштів відповіли лише 19 з 445, з них жодного представника Дніпропетровщини. А грошей на виконання доручень від народу дається 96 мільйонів гривень щороку, отже за весь термін депутатства набігає майже півмільярда.

“Нет формы отчётности, по которой депутат должен отчитывать, как эти средства помогли его контакту с избирателями. Движение “Честно” запросило постатейно описать, куда тратятся средства. Многие депутаты были ошарашены, что они получают эти деньги. Они не знали, они их не отделяли от своей зарплаты, которая ежемесячно поступает на карточку”, – говорить Інна Борзило.

Народний депутат має понад 40 пільг, і з них мінімум 18 є соціально несправедливими, а подекуди взагалі безглуздими, наголошує активістка руху “Чесно” Наталя Соколенко. От ,як наприклад, депутат Верховної Ради має право першочергового заселення у готель.

Автор – Олена Литвиненко

 Камера – Андрій Лисенко

[uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2013/04/09__01_LENA_deputaty.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2013/04/09__01_LENA_deputaty.jpg type=site]

Вибір редакції

 Загальне недофінансування психіатричної служби України складає 898 мільйонів гривень

В Україні стартував проект психосоціальної підтримки людей «Психічне здоров‘я для України», основна мета якого — покращити якість і доступність психіатричної

11 Липень, 19:19
Туристичні “магніти” області визначили на Дніпропетровщині – вибрали більше 10 найцікавіших об’єктів

  Церкви, музеї та природні пам’ятки. На Дніпропетровщині визначили «туристичні магніти» регіону. Обрали більше 10 найцікавіших об’єктів з різних куточків

11 Липень, 13:41
Перша група дніпровських рятувальників повернулась із Луганської області (відео)

О 17:40 9 липня, вдалося локалізувати пожежу сухої трави та лісового масиву на території Новоайдарського району, що  виникла 6 липня поблизу с. Осколонівка та

10 Липень, 22:43
У Дніпрі загинули троє людей — ДТП сталася в ніч проти п’ятниці (КОМЕНТАР)

У Дніпрі у ДТП загинули троє людей, ще одна людина в лікарні. Лобове зіткнення мікроавтобуса «Фольксваген» із легковим «Фордом» сталося

10 Липень, 18:31
По той бік об’єктива: у дніпровському музеї “Машини часу” відкрили виставку, присвячену фотографам (ВІДЕО)

Вернісаж відбувся 9 липня. Автором є відомий дніпровський журналіст і фоторепортер Володимир Рязанов. Він приурочив її до професійного свята —

10 Липень, 17:49
11 липня – день шоколаду. Прогноз погоди на вихідні, Дніпро, область і моря (ВІДЕО)

11 липня - день шоколаду. Прогноз погоди на вихідні, Дніпро, область і моря  

10 Липень, 17:47
Національний Сорочинський ярмарок-2020 відбудеться з 18 по 23 серпня

Наймасштабніший і найвідоміший в Україні та за її межами ярмарково-виставковий захід - Національний Сорочинський ярмарок - розпочав підготовку до відкриття.

10 Липень, 14:49
Прогноз погоди на п’ятницю, 10 липня. Дніпро і область (ВІДЕО)

09 Липень, 19:20