23 апреля 2013, 16:35

Дніпропетровщина дає приклад захисту суспільної моралі — експерти (ВИДЕО)

До нас приїхав… Ні, не ревізор — голова Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. Василь Костицький підкреслив: вони — не цензори. Лише незначною мірою коригують інформаційний потік нового часу. У Дніпропетровській області комісія не зафіксувала жодих грубих порушень законодавства у сфері захисту суспільної моралі, тож її представники приїхали для того, аби перейняти наш досвід і потім розповісти про нього у решті регіонів.
«Відповідно до ст.2 ЗУ “Про захист суспільної моралі”, в Україні забороняється розповсюдження інформаційної продукції, яка сіє фашизм, неофашизм, національну/релігійну ворожнечу, ображає або принижує людину за національною/релігійною ознакою, пропагує насильство/жорстокість, пропагує алкоголізм/тютюнопаління/наркоманію і містить порнографію», — пояснює Василь Костицький, голова Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі.

 Дніпропетровщину експерти називають ледь не взірцем моральності! Мовляв, грубих порушень законодавства у цій сфері у нас не було, а це — неабиякий приклад для інших.

«Очевидно, коли в Дніпропетровській області люди знаходять можливість поєднати зусилля 96 крупних крупних етнічних груп, які разом є українці і працюють на Україну, очевидно, що є, про що поговорити і тут», — говорить Василь Костицький.

 Та загрози все одно існують. Для реальних людей найбільша — віртуальний простір. Адже в умовах інформаційного суспільства треба вчитися жити по-новому. Тепер не треба жодних спецслужб — інформація про кожного уже є в Інтернеті. Бери — не хочу.

«Інтернет на сьогодні став з одного боку феноменальним засобом спілкування, бузнесу, культури, освіти. З другого боку несе відповідні ризики. Ну, кожна п’ята дитина, наприклад, готова повідомити домашню адресу, коли їдуть у відпустку, де заховані гроші або зустрітися із хлопчиком Петриком, яким виявляється один з представників 950-тисячної армії педофілів», — каже голова Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі.

Утім, приборкувати мережу, подібно сусідній Росії, в Україні ніхто не збирається. Ті ж, кого захищають, не проти боротися і самі. Кількість звернень до комісії від населення щодо різного контенту постійно зростає.

«За 2010 рік — 7 тисяч одиниць різних матеріалів: фотографій, сюжетів, фільмів, за 2011 рік — 14 тисяч, за 2012 рік — 25 тисяч матеріалів, які змушені були переглянути експерти», — говорить Василь Костицький, голова Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі.

При цьому заборонити щось комісія не може — лише рекомендує. І запевняє — цензури в Україні немає! А поки ви погоджуєтесь чи ні, ми запитали у перехожих, чи не перетинає захист моралі межу цензури і чи є остання в Україні. Виявилось, дехто з містян вважає, що правду від народу не дуже голосно чути, хтось переконаний, що демократія  в нас процвітає і можна говорить, що хочеш, а треті наголошують, що без цензури неможливо, принаймні у ЗМІ.

Автор — Дар’я Коляда

Камера — Андрій Лисенко

[uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2013/04/23__02_Dasha_moralq.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2013/04/23__02_Dasha_moralq.jpg type=site]

Вибір редакції

Прогноз погоди на вівторок, 22 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Октябрь, 18:16
Житло переселенцям, аеропорт, освіта та медицина – депутати проголосували за бюджет області

  Вже на цьому тижні у Дніпропетровській обласній раді планується сесія. Як і завжди, першими питаннями на пленарному засіданні стоять

21 Октябрь, 14:41
У Дніпропетровській області розширять мережу опорних шкіл

  На Дніпропетровщині розширять мережу опорних шкіл. Їх планують створити майже в кожній громаді області, яких нині вже 70. Про

21 Октябрь, 14:34
Дніпровські спортсмени посіли призові місця на чемпіонаті світу з кікбоксингу за версією WKA

21 Октябрь, 14:30
Санітарна група почала виносити речі із аварійного гуртожитку Дніпровської політехніки(КОМЕНТАР)

Зимовий одяг, документи, гроші, неважка техніка. За два тижні після аварії із гуртожитка гірничого факультету “Дніпровської політехніки” почали виносити речі

18 Октябрь, 18:10
Прогноз погоди на вихідні, 19 та 20 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Октябрь, 17:32
Наприкінці літа в українських містах з’явилися патрулі озброєних військовослужбовцівю. Чи варто чогось боятися? (ВІДЕО)

  Військові у місті. Наприкінці літа в містах України з'явилися патрулі озброєних військовослужбовців. Тоді соцмережами ширилися різноманітні припущення. Втім, реальність

18 Октябрь, 17:30
Лікувальні заклади Дніпра отримали гуманітарний вантаж від благодійних організацій США

Першу частину гуманітарної допомоги із медичними матеріалами від міжнародних благодійних організацій «ROCMaidan» та «InterVol» передали шістьом закладам Дніпра. Увесь вантаж

18 Октябрь, 16:24