Готуй сани влітку, а наступну передвиборчу компанію — одразу після виборів. До цього політиків закликають активісти Дніпра. Вони впевнені: постійне спілкування між громадянином і депутатом — запорука успішного правління. У січні 2017 року дніпряни створили свою спілку виборців, діяльність якої спрямували на підвищення обізнаності земляків у виборчому процесі. 10 листопада організували вже 6 дискусію між містянами, політологами та народними обранцями. Тема зустрічі – “Прозорість місцевої влади”.
Андрій Шуліка, політолог, голова ГО “Спілка виборців міста Дніпра”: “Мы затеяли в принципе дискуссию по поводу прозрачности в современном городе Днепре и то, насколько она влияет на политический выбор граждан, на действия местной власти и как граждане могут влиять на местную политику, используя вот эти элементы прозрачности”.
Юрій Федько, голова Самарської районної в м. Дніпро ради: “Для того, щоб вони це робили, необхідно їх цьому навчити. Для того, щоб навчити, необхідно зкомунікувати штаб виборців та місцеву владу”.
Ініціатори форумів вважають: прозорість — не звичайна формальність, до якої примушують владу. Це — постійний контакт із людьми у міжвиборчий період. Завдяки йому громадяни бачать щоденну ефективність влади. Тож прозорість поза агітаціями — рецепт перемоги на виборах.
Андрій Шуліка, політолог, голова ГО “Спілка виборців міста Дніпра”: “Достаточно многие партии слишком концентрируются на том, что они могут рекламными манипуляциями за месяц до выборов получить голоса. Если гражданин Украины будет смотреть за прозрачностью власти, это будет более осознанный выбор, на который будет уже сложно повлиять, используя несколько билбордов и красивый слоган”.
Олексій Третяк, експерт з політичних комунікацій, доктор політичних наук: “Політики не будуть з’являтись, як темні конячки, як невідомі якісь іміджеві образи, в яких ніхто не знає що за ними”.
Експерти форуму пропонують Україні брати приклад з Польщі та Чехії. Мовляв, там уже вкорінилася система двостороннього зв’язку між громадянами та політиками у міжвиборчий період.
Андрій Шуліка, політолог, голова ГО “Спілка виборців міста Дніпра”: “В принципе, в Днепре есть позитивные моменты, связанные с этим – есть и интерактивная карта Днепра, есть и проекты «Открытый бюджет». Ну, во-первых, далеко не все граждане знают об этих проектах, а во-вторых, там есть еще достаточно много недоработок. Эти сайты еще тестируются в бета-версии, поэтому достаточно часто они или просто не работают, или запаздывают”.
Тож поки ці системи не налагодили, Дніпропетровщина лишається на 9 місці за рівнем прозорості серед 22 областей. Долучитися до дискусії на цю та інші теми активісти пропонують кожного вівторка та п’ятниці о 15:00. Двогодинні форуми в центрі конференцій “Parle” триватимуть до 24 листопада. Організатори чекають на всіх громадян, які прагнуть позитивних змін у місті та владі.
Юрій Федько, голова Самарської районної в м. Дніпро ради: “Головне, що це залучається молодь, яка завжди на виборах пасивна. Через заходи масової інформації, через ІТ-технології, через комунікацію можна буде залучити і отримати країну від виборців — від молоді, для молоді. А не від “50+”.
Автор – Юлія Бублик
Камера – Олександр Вернигоров