Дніпровські волейболісти сидячи вперше взяли участь у міжнародному турнірі. Дві команди – “Дніпро-Сіті-Нефтек” і “Dnipro`s combatants” зіграли у відкритому кубку Німеччини. Змагання, що починалися як маленька місцева ініціатива у Лєйпцигу, існують уже 11 років. Україна вперше представила дві команди, а їхню основу склали саме представники Дніпропетровської області. Чемпіонський титул цього разу виборола команда із Дрездена, наші — п’яті. “9 канал” готує телевізійну версію про цю поїздку, покажемо її в наступному році, а зараз — лише деякі враження…
Волейбол сидячи — різновид волейболу звичайного для людей з ураженнями опорно-рухового апарату. В 1965 році його правила розробили Таммо ван дер Схер і Антон Алберс – за взірець узяли популряні в Скандінавії та Німеччині сітбол і фістбол. Світ полюбив його лише у 80-ті — тоді волейбол сидячі став паралімпійським видом спорту, та й то, лише чоловічий. Жінки-волейболістки сидячи з’явилися на паралампіаді лише в 2004.
Лє Кап — це фактично відкритий кубок Лєйпцига, 11 років тому його заснувала Саксонська спортивна асоціація інвалідів і реабілітації. Скромний місцевий турнір швидко став популярним — тепер навіть за участь у ньому треба поборотися: Лє Кап у змозі прийняти максимум 16 команд. У грудні 2017 спромоглися 12: 8 німецьких, дві українські, по одній з Фінляндії та Чехії.
Жеребкування у перший день змагань розпорядилося не надто зручно для наших команд — обидві опинилися в групі Б, тож довелося грати і між собою також. За регламентом кожна команда має по 5 ігор, а кожна гра — дві партії до 25-ти очок. Підсумки першого дня розставляють команди по місцях у групах — перші чотири далі грають плей-офф, а 5 і 6 — вступають у двобій.
Лє Кап — турнір дружній у повному сенсі. Тут діляться не лише посмішками чи питною водою. Не вистачає гравця у команді Магдебурга — Дніпро’с Комбатантс дають свого.
Граючий тренер Олексій Харламов цього разу команду підтримував дистанційно — не відпустила робота в “Інваспорті”. Та і без нього, каже паралімпієць, хлопці та Маргарита впоралися непогано. П’яте місце — хороший старт.
Результати першої закордонної поїздки для дніпровських волейболістів сидячи — не у дипломах і навіть не враженнях від Східної Німеччини. Висновки можна поділити на спортивні і соціальні. В спорті, кажуть гравці, вони піднялись одразу на кілька щаблів, адже мали професійних суперників, суддівство без піддавків і справжній ігровий досвід. А про враження від життя людей з інвалідністю за межами України вони готові розповідати чиновникам — і про доступність до будь-яких об’єктів у Лєйпцигу та Берліні, і про рівні можливості для осіб з будь-якими недоліками у здоров’ї, і про видимість людей з інвалідністю. Їх там не більше, ніж в Україні, але там вони сркізь.
Автор – Ольга Владимирова
Камера – Макс Бодріченко