Кампанія з вибору особистого лікаря розпочалась 2 квітня
Фактично – це старт медреформи, яка починається з первинної медицини — терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів. Їх обрати можна за бажанням та за власної довірою, незалежно від прописки або проживання. Так один сімейний лікар та терапевт може обслуговувати майже 4 тисячі мешканців, тобто близько 2-х на кожного, педіатр — 900 маленьких пацієнтів. Для укладання угоди потрібно взяти із собою паспорт, ідентифікаційний код та свідоцтво про народження дитини. У медустанові ваші дані внесуть в систему “Електронна охорона здоров’я”. Не буде ніяких бланків, форм, печаток та черг.
Юлія Віклієнко — заступниця директора департаменту охорони здоров`я міської ради: “Все центры первичной помощи готовы к началу кампании. Электронная очередь есть, подсоединены к системе электронного здоровья в Министерстве здравоохранения. Имеют компьютеры, оргтехнику для того, чтобы подписывать, сканировать и заполнять декларации. Все готовы”.
Декларації безстрокові, переукладати їх буде не потрібно. Через зміну проживання або обрання іншого лікаря, договір розривається автоматично. Йти в медичний заклад не обов’зково. Письмово домовитися можна і з приватними лікарями.
Наразі в електронну базу державних первинно-санітарних центрів вносяться дані пацієнтів та історії їхніх хвороб.
Галина Даниленко — головний лікар центру первинно — санітарної допомоги № 1:
“По мере того, как будут вводиться пациенты в электронную систему, как будет работать амбулаторная карточка а электронном виде, заполняться эти карточки должны медиками, тогда будут извлекаться бумажные карточки и будут только электронные носители”.
Підписати декларацію можна протягом року, тож поспішати не потрібно, але і зволікати не варто. Лікар може відмовити через те, що вже набрав необхідну кількість пацієнтів.





