На Краснопільському кладовищі із початку війни на сході України спочило 286 загиблих. Тут також поховані і ті військові, особу яких за останками поки не вдалося встановити.
Ірина Федорчук, начальниця управління взаємодії з правоохоронними органами і оборонної роботи ДніпроОДА: «Всего с начала проведения антитеррористической операции в морги днепропетровского бюро судебно-медицинской экспертизы было доставлено 1566 погибших. Визуально опознано 981, на сегодняшний день здесь не установлено 113».
Юрій був на передовій протягом 2015-16-го років. Сьогодні він прийшов вшанувати і побратимів, і невідомих солдатів.
Юрій Косолап, служив у 57-й окремій мотопехотній бригаді: «Кожна загибель – щось надламується в душі. Із жінкою приїжджаємо сюди, вшановуємо пам’ять, бо наші побратими по всій Україні поховані. Бо географія наших бійців – це і західна Україна і донецькі і луганські хлопці».
Мама загиблого Дмитра принесла панахиду на могилу сина. Тут, каже жінка, для неї всі поховані – сини.
Любов Польова, мама загиблого бійця: «Дуже важко дітей хоронити, неможливо. Ми їх родили не для війни, а для того, щоб вони жили щасливо. Але отак от, наші діти пішли захищати свою Батьківщину».
Дмитро Польовий загинув у бою під Водяним 20 березня 2017 року.
«Він як ішов, я, як і кожна мама, – не хотіла. Він сказав, що: “Мамочка, ти будеш мною гордиться. Він як чуствував».
12 квітня 2014 року на сході України проросійські сили захопили місто Слов’янськ. Наступного дня у Києві ухвалили рішення щодо початку так званої антитерористичної операції. З 15 квітня розпочалися військові протистояння.