Фестиваль “Французька весна в Україні” святкує вже 15-ту ювілейну річницю. Міжнародна культурна традиція дісталася Дніпра і розпочалася 13-го квітня фотовиставкою у стінах галереї “Артсвіт”. Серія фоторобіт із зображенням жінок виконана у стилі “ню” і має назву “Піднесені у своїй оголеності”. Цікавинкою її відкриття стало те, що фотографом теж виявилася жінка…
15-ту Французьку весну в Дніпрі відкрили ню-проектом фотохудожниці Аделін Кейль. Своїми роботами авторка простягнула руку допомоги до справжньої жінки. Вона вважає, що оголене жіноче тіло прекрасне таким, яким воно є, незалежно від сподівань – чоловічих або суспільних, а також стандартів зовнішності, що диктуються зі сторінок глянцевих видань. Світлини зроблені в роздягальнях муніципального басейну в Рейк’явіку. Ідея серії зародилася раптово — художниця просто пішла у місцевий басейн і зніяковіла від того, наскільки природньо поводилися оголені жінки у спільному просторі. Задля проекту Аделін довелося побороти власні комплекси – всі погодилися зніматися, якщо і фотограф буде в рівних умовах із ними. Цей досвід назавжди змінив ставлення художниці до свого тіла.
Аделін Кейль — французька фотохудожниця: “Да, моё отношение абсолютно изменилось благодаря этим женщинам. Просто изменилось в том, как я показываю своё тело другим. Я больше чувствую себя свободной, я не сверяюсь с эталоном красоты, который есть на обложке журналов. Я считаю, что если мы красивы в своих мыслях, в своей душе, то у нас и красивое тело. Как бы не старело тело, мы всё равно остаёмся красивыми”.
За програмою цьогорічного фесту можна відвідати два музичні концерти: на одному джаз, на іншому — альтернативний рок. Обов’язково буде нічний кінопоказ короткого та повного метрів. В основу повнометражних стрічок покладено сюжети знакових літературних творів Французької Республіки. 15-го квітня на сцені Дніпровського академічного театру драми і комедії на глядачів чекає спектакль під назвою “Концерт для двох клоунів”. Він являє собою суміш різних жанрів – від лірики до пантоміми. Це видовище, запевняють організатори, має зацікавити не лише дорослих, а навіть дітей. До речі, це не єдиний різновіковий захід — дитячій аудиторії підготували конкурс поетичних читань.
Майя Гарькава — відповідальна за культурні заходи та комунікації в дніпровському “Альянс франсез”: “Это будет в центральной библиотеке. То есть дети школ, лицеев и “Альянс франсез”, которые изучают французский язык, они могут представить свою песню либо стих, либо сценку, и таким образом показать как они хорошо знают французский язык, потому что французский язык – он мелодичный, очень хорошо звучит в поэзии, в стихах, в песнях”.
Юлія Вотченікова — відвідувачка: “Хорошо, когда показывают естественную красоту. Почему? Потому что сейчас вся красота загоняется в определённые рамки. Но я считаю, что этого не должно происходить. Все должны принимать себя, своё тело такими, какими они есть”.
Влада Миколюк — відвідувачка: “Спочатку перша думка була, що класно, що я прийшла з подругою, а не, наприклад, з якимось чоловіком, тому що мені б було трошки ніяково перед чоловіком. Це показує те, що ми намагаємося закривати під одягом, під мейкапом, під втягненням, але це ми там справжні. Перша була така, а потім інша була думка — а чому чоловіків такими не показали?”
А подруга Влади — Віра — бувала у Кананді. Там, каже, такі речі цілком нормальні.
Віра Резнік — відвідувачка: “Я думаю, що Україна трішки не готова до такого мистецтва зараз, але це розвивається — це добре. Оголене тіло — це нічого страшного. Його можна показувати, воно гарне в будь-якому вигляді”.
У Дніпрі фестиваль “Французької весни” триватиме до 26-го квітня.
Автор – Станіслав Пивонос
Камера – Олександр Височин





