24 мая 2018, 17:33

Суддів Дніпра вчили правильно поводитись у позаштатних ситуаціях (ВІДЕО)

Суддів Дніпра вчили правильно поводитись у позаштатних ситуаціях

Судді теж люди. І під час резонансних справ вони так само переживають за свою безпеку. Але через особливості професії, емоції вони мають тримати при собі – навіть коли дуже страшно. Національна школа суддів на базі Ленінського районного суду Дніпра провела семінар, під час якого нагадала як діяти, коли засідання починає йти не за планом. Долю стресу для слухачів додла і наша знімальна група…

Це – Ширяєвський районний суд Одеської області, чиї стіни обвуглились під натиском коктейлів Молотова.

А цю бійку спровокувала новина про перенесення засідання за трагічними подіями в одеському Домі профспілок 14 року.

Аліна Елєвтєрова, журналіст: «Ніколи не знаєш що ховається у активіста в наплічнику і як він ці речі буде використовувати. За бажанням навіть пляшка води, на яку не відреагує рамка, може перетворитись на зброю».

А будь-яке засідання зрештою може стати протистоянням громади та працівників апарату суду. Заздалегідь не передбачити що спровокує конфлікт – добре підібрана «група підтримки», відсутність належних умов у залі, не той, на думку глядачів, вирок, або просто бажання покричати.

Артем Сулима, помічник судді Ленінського районного суду: «Ножем не погрожували, але були випадки, коли при розгляді кримінального провадження приходило близько 50-60 осіб, які нібито підтримували обвинуваченого. Була викликані працівники органів правоохоронних».

Аби нагадати, а декому – розказати вперше про поведінку в стресових ситуаціях, на базі Ленінського районного суду пройшов семінар, присвячений цій темі. Ініціювало його регіональне відділення Національної школи суддів. Лекторкою виступила Олена Панченко. Вона приїхала із Авдіївки. Про екстремальні ситуації розказати може вдосталь.

Олена Панченко, суддя Авдіївського міського суду: «У нас стресові ситуації почалися з захоплення міст донецької області. А потім – і приміщень судів. То ми готувалися до цього. На щастя, у нас таких випадків не було, але як рятувати своє життя та життя людей, які знаходяться в приміщенні суду, ми вивчали, і це дійсно допомагало».

Головне правило – не втрачати раціональності за будь-яких обставин, а також пам’ятати інструкції. І триматись лише у рамках своїх професійних повноважень. Тобто не виконувати роботу секретаря, розпорядника або охоронця. Кооперація людей, які забезпечують правосуддя, у позаштатних ситуаціях дуже важлива.

Максим Таус, суддя Ленінського районного суду: «Щоб не кривити душею, звісно, є моменти хвилювання. Але це все ж таки нестандартна ситуація, не рутинна. Але суддя має опановувати себе швидко. Я думаю, що всі судді відчувають подібним чином, тому… Це частина нашої професії».

Захід запланували на цілий день – в першій половині була теорія, трохи згодом змоделювали кілька ситуацій. Учасники кажуть: добре, що позаштатні ситуації все ж не кожного дня. Та незважаючи на ризики, багатьом така робота до душі.

Артем Сулима, помічник судді Ленінського районного суду: «Як говорить майже така народна приказка: якщо не знаєш як поступити — поступай по закону. Тому залишатися завжди професіоналом — це перше. Ну і по-друге – діяти лише в рамках своїх повноважень. Я думаю, що якщо притримуватись саме цих двох правил, все буде добре».

Вибір редакції

31 день, 31 малюнок. Місяць Inktober-2019 добігає кінця (ВІДЕО)

Кожного жовтня митців з усієї планети об’єднує челендж Inktober  — чорнильний жовтень. Задача у всіх одна -  кожного дня створювати

23 Октябрь, 17:41
“Лісова пісня” українською: вистава Дніпровського академічного театру драми і комедії повертається у новому форматі (ВІДЕО)

Прем`єра драми-феєрії російською мовою відбулася у 2016 році. Але приблизно через рік виставу закрили. Тепер театр драми і комедії готовий

23 Октябрь, 17:21
Гімнаст із Дніпра Володимир Костюк переміг у відкритому турнірі ім. Олександр Береша

Дніпрянин Володимир Костюк став переможцем відкритого турніру зі спортивної гімнастики ім. Олександра Береша. Спортсмен став найкращим у багатоборстві серед майстрів

23 Октябрь, 17:01
Прогноз погоди на 23 жовтня, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Октябрь, 18:14
У Дніпрі продовжують демонтувати наливайки

  У Дніпрі продовжують демонтувати наливайки, де продають спиртне на розлив чи у заборонений час (після 22:00). Так, 22 жовтня

22 Октябрь, 17:28
Борис Філатов про Держбюджет-2020: до місцевого самоврядування в уряді особливо не дослухаються

Дніпро має песимістичний прогноз на 2020 рік. Це пов’язано з існуючим проєктом нового держбюджету, в якому місцеве самоврядування намагаються «підстригти».

22 Октябрь, 15:10
Прогноз погоди на вівторок, 22 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Октябрь, 18:16
Житло переселенцям, аеропорт, освіта та медицина – депутати проголосували за бюджет області

  Вже на цьому тижні у Дніпропетровській обласній раді планується сесія. Як і завжди, першими питаннями на пленарному засіданні стоять

21 Октябрь, 14:41