Козацький двобій – український аналог змішаних бойових мистецтв. Простими словами – змагаються представники різних видів єдиноборств у різних категоріях. Проводять дніпровський турнір вже вдруге. Детальніше про український “мікс-файт” у сюжеті.
Козацький двобій, як не олімпійська спортивна дисципліна, існує із 2001 року. Мета змагань – зіштовхнути суперників із різних бойових шкіл та стилей. 27 січня близько сотні кікбоксерів, каратистів, кунфуїстів та представників рукопашного бою, віком від 7 до 20 років, із Дніпра та Вільногірська, зібралися у 62 середній загальноосвітній школі, аби знайти кращих.
Яна Фірсова, організаторка: “Однотан” – это аналог “ката”, будут показываться технический комплексы с оружием, без оружия, с музыкой, без музыки. Будет раздел “Забава”, похожий на аналог тхэквондо, будет с остановкой времени, касание-балы. Будет “Борня 1” – это лайт-контакт, без остановки времени ребята будут сражаться. Будет “Герц” – это фул-контакт”.
Інна Твердохліб, суддя: “Правила были составлены так, чтобы было комфортно для всех видов спорта. На единых правилах”.
Окрім спортивного азарту, зізнаються спортсмени, козацький двобій дає можливість вести бій із незвичним супротивником, вчитися і удосконалюватися.
Яна Фірсова, організаторка: “Это очень интересно, когда мы соревнуемся в своих стилях, а потом вырастаем и хочется попробовать себя с соперником из другого стиля”.
Кірсан Скворцов, тренер спортивного клубу “Лотос”: “Это более интересно, задорнее. Тут конкуренция немаленькая”.
Олексій Пахомов, учасник змагань, спортивний клуб “Сакура”: “Интересно узнать какие есть стили, виды боя у других”.
Олександр Амбамов, учасник змагань, спортивний клуб “Лотос”: “Смотрим разную технику, отличия”.
Михайло Мавричев, учасник змагань, спортивний клуб “Лотос”: “Узнаем что-то новое и для себя делаем выводы”.
В командному заліку переможцями дніпровського козацького двобою стали каратисти місцевої федерації східних єдиноборств “Сакура”.





