“Є проблеми на ринку праці. Я завжди про це говорю, одна з них, істотна проблема, – це дисбаланс, тобто 75% випускників шкіл йдуть за вищою освітою і інші – за професійним або не здобувають освіту взагалі. Це абсолютно протилежно тому, як в розвинених країнах Європи: там близько 30% йдуть здобувати вищу освіту, а всі інші отримують професійну освіту, технічну освіту “, – пояснив виконуючий обов’язки глави Держслужби зайнятості Валерій Ярошенко.
В рамках вирішення даної проблеми держслужби зайнятості створила 11 центрів професійно-технічної освіти, які розташовані в Сумській, Харківській, Херсонській, Дніпропетровській, Донецькій, Івано-Франківській, Луганській, Львівській, Одеській, Полтавській та Рівненській областях. Навчання в них проводиться по 88 ліцензованими спеціальностями, випускники отримують дипломи державного зразка. Як зазначив Ярошенко, за 2018 й рік навчання пройшли 147 тис. українців, 90% з них були в подальшому працевлаштовані.





