Мешканці 12 квартир будинку на ж/м “Тополя-1” третій місяць живуть без газу у власних квартирах. Ще в листопаді минулого року працівники “Дніпрогазу” відрізали весь стояк. Офіційна причина – витік газу. Мешканці впевнені: насправді таким чином комунальники борються із боржниками.
Мешканець, показує відрізану трубу: “Вот так у нас газовая контора устраняет проблемы по газу”.
Мешканці будинку на ж/м “Тополя-1” кажуть: причина відключення – не витік газу. Бідкаються: їх просто тримають у заручниках, аби примусити боржників розрахуватися.
Валентина Ткаченко, мешканка будинку: “У меня долг 1440 гривень , но я с ним не согласна. Это должно идти в правовом поле, а не так что: пришли , отрезали стояк, бросили этого должника на всех жильцов. И жильцы теперь, – как коллекторы, я вам скажу”.
Зінаїда Усенко, мешканка будинку: “Это ж, вы понимате, это они так выбивают задолжников. У вас должно быть записано: такая-то квартира позвонила , где пропускает запах газа. Они просто так выбивают”.
Олена Овчаренко, голова правління ОСМД “Тополя 25”: “Не могут быть заложники 11 квартир из-за того, что они с одним должником не могут справиться. Пусть подают в суд”.
Газу немає вже два місяці і у пані Майї. Днями вона поховала 92-річного чоловіка. Каже, навіть приготувати гарячу їжу для нього не могла. Спілкуватися на камеру згорьована старенька не захотіла.
Майя Полянчикова, мешканка будинку: “Та чем вы мне поможете? Пусть дают газ, организуйте газ”.
Галина Маркова, мешканка будинку: “Дедушка вообще больной был, и Евдокимовна больная. Надо готовить разнообразное, что-то диетическое, а что они могли приготовить? “
Газовики таки наполягають: боржниця мусить розрахуватись із компанією. Однак причиною відключення, кажуть, був саме витік газу. І підключити все вони можуть за один день. Заважає неорганізованість мешканців. Треба, щоб від кожної квартири хтось був удома, бо працівникам необхідно перевірити систему.
Микита Лучкін, фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ “Дніпрогаз”: “Нарушить пункт правил безопасности систем газоснабжений мы не можем, так как без визуального осмотра квартиры пуск газа в в отключенный стояк запрещается. Если у потребителя на момент выполнения работ имеется задолженность, то он должен на момент пуска ее погасить либо предоставить доступ для отключения квартиры, чтобы мы возобновили подачу газа потребителям, у которых нет ни технических, ни финансовых проблем”.





