18 февраля 2019, 19:18

Грабіжники, наркомани та вбивці, зібрані в одному місці. Як уникнути заворушень у виправних колоніях? (ВІДЕО)

Понад 500 засуджених, серед яких грабіжники, наркомани та вбивці. Як уникнути заворушень у виправних колоніях, ліквідувати масовий бунт чи звільнити охоронця, взятого в заручники? За тренуваннями силовиків у Жовтих Водах спостерігала Юлія Бублик. У Жовтоводській виправній колонії №26 пройшли спеціальні заняття для силовиків.
Володимир Мелюхов, перший заст. начальника адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України: «По всій Україні у нас 6 міжрегіональних управлінь. В усіх управліннях двічі на рік проводимо такі заняття. І ми проводимо такі заняття на базі проблемних установ».
Міжрегіональне управління № 3, на базі якого провели заняття 15-го лютого, об’єднує три області — Дніпропетровську, Донецьку і Запорізьку.
Володимир Мелюхов, перший заст. начальника адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України: «Воно є найбільшим в Україні зараз за числом пенітенціарних закладів — 31 установа у нас».
За тренуваннями спостерігало керівництво усіх цих установ. А до занять долучилися силовики трьох областей. Вони відпрацьовували ліквідацію ситуацій, що можуть трапитись у колоніях.
Володимир Мелюхов, перший заст. начальника адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України: «На пам’яті останні такі заворушення у нас були 2008 року у Харкові. Засуджені забарикадувалися та вчиняли групові протиправні дії. Ми були вимушені тоді застосовувати сили спеціального призначення».
  Для охорони виправних закладів спеціально вирощують німецьких та бельгійських вівчарок. Різні тварини вивчають команди на різних мовах. В нашому регіоні використовують російську, українську або німецьку.
Владислав Банніков, кінолог: «Проще так собаку выдрессировать, когда собака живёт дома. То есть это большая привязанность хозяина с собакой».
Так вівчарка Грета мешкає з Владиславом від свого народження. Зараз їй уже 2 роки. На роботу ходять разом. Там щодня повторюють базові вправи — сидіти, лежати, апорт, голос тощо. Серед звичних команд — навіть пошук гільз. А от нетипові завдання Грета отримує вдома — там вона повинна охороняти дітей.
Владислав Банніков, кінолог: «Они у меня гуляют с собакой — ну, не подойдёте! Вы — не подойдёте. К детям именно. Соседи там, знакомые — те подходят. Но я имею ввиду чужих. Именно чужие люди к детям не подойдут».
Під час масових заворушень у виправних колоніях собаки також грають свою роль.
Владислав Банніков, кінолог: «Щиты размыкаются — и она любого из осуждённых берет и вынимает оттуда. Вытягивает — и потом захват и конвоирование».
Керівництво Державної кримінально-виконавчої служби оцінило жовтоводські тренування на “відмінно”. Мовляв, найближчим часом інцидентів боятися не варто. Автор — Юлія Бублик Камера — Олександр Вернигоров

Вибір редакції

Сильні жінки та їхні історії: проект «Я зможу!» завітає у Дніпро (КОМЕНТАР)

Об'єднатися, обмінятися досвідом, надихнутись та створити культуру сестринства в Україні – основні задачі проекту «Сильні жінки «Я зможу!»» Це –

11 Октябрь, 20:29
Мандрують Україною на автобусі та розповідають про асоціацію з ЄС. Активісти проекту “ЄврОбус” зупинилися в Дніпрі (ВІДЕО)

Їх — десятеро. Вони мандрують Україною на автобусі та популяризують європейські цінності. Активісти “ЕврОбусу” зупинилися в нашому місті. І не

11 Октябрь, 18:06
Прогноз погоди на вихідні, 12 та 13 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

11 Октябрь, 17:42
Козацькому роду нема переводу: як четвертокласники Дніпра отаманській доблесті навчалися (ВІДЕО)

Козацькому роду нема переводу: історичний музей імені Яворницького організував інтелектуальний батл між учнями четвертих класів. У заході взяли участь 2

11 Октябрь, 17:39
Майбутні правоохоронці склали присягу працівника Нацполіції (ВІДЕО)

Склали присягу виконувати свої службові обов'язки працівника Нацполіції майже півтисячі курсантів-першокурсників. До дня козацтва, 11 жовтня, на Алеї Слави зробили

11 Октябрь, 17:32
Першу в Україні «кризову кімнату» для дітей, потерпілих від насильства, відкрили у Дніпрі (ВІДЕО)

Щоб уникнути психологічних травм дитини під час допиту, у нашому місті створили кризову кімнату для дітей - свідків або жертв

10 Октябрь, 17:07
Прогноз погоди на 11 жовтня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

10 Октябрь, 17:02
“З піни морської” — як сучасне мистецтво повязано зі стихією води (ВІДЕО)

“З піни морської” - таку назву має перфоманс, який пройде 13 жовтня в історичному музеї. Режисерка спектаклю наголошує: мала на

10 Октябрь, 17:00