Нотаріуси різних міст України вийдуть на акцію проти корупційних та рейдерських схем. Головна причина мітингу – незаконне експериментальне тестування, що його Міністерство юстиції затвердило через постанову Кабміну. Відповідно до цієї постанови, регістратор, якого заблокувало міністерство, має пройти тест і отримати сертифікат. При цьому регістраторів блокують за незначні технічні порушення. Нотаріуси розповідають: законодавство не передбачає, що вони мають проходити якісь інші екзамени, окрім кваліфікаційного. До того ж структура, що приймає рішення про блокування та розблокування регістратора, має сумнівну репутацію. Цього року, за словами учасниці акції, порушили чимало кримінальних проваджень щодо хабарництва:
“Незаконное тестирование, кстати, проходило 19 февраля. И на нём присутствовало около 20 человек. И несколько нотариусов. Сдали несколько человек, а остальным даже отказали в получении распечатки своих ответов на месте, чтоб обратиться за обжалованием в суд. Только по запросу, который имеет срок рассмотрения 1 месяц. Возникло много спорных ситуаций при сдаче тестов, их тематики и, конечно же, законности”.




