Нова опалювальна система, ігровий майданчик, вбиральні та утеплений фасад. На ремонт двох садочків Дніпра витратили з бюджету міста 8 мільйонів гривень. Щоб привести до ладу усі заклади шкільної та дошкільної освіти – треба понад 900 мільйонів. Але в 2019 коштом міста готові відремонтувати лише 20 шкіл. Як живеться власникам нового ремонту та коли інші школи та садочки дочекаються свого – далі у сюжеті.
Тепер трирічній Уляні не треба кутатися в одяг, і навіть її мама Світлана спокійна – дитина не замерзне. У 94 садочку торік змінили опалювальну систему. У приміщенні потеплішало до 22 градусів.
Світлана Мустяца, мама Уляни, представниця батьківського комітету 94 дошкільного навчального закладу: “Были плохие радиаторные решетки у нас. За счет них была низкая температура. Труба основная была горячая, а сами старые батареи были еле теплые”.
На ремонт витратили 3,5 мільйони гривень. Найбільше тут і батьків, і працівників вразили нові санвузли.
Світлана Мустяца, мама Уляни, представниця батьківського комітету 94 дошкільного навчального закладу: “Все, наверное, как мы: ежели в садик ходили, в советские времена, вот такой ремонт и был. Унитазы старые, кабинки тоже старые”.
Зробили ще й новий дитячий майданчик. На пам’яті заступниці директора садочка – такий ремонт уперше.
Наталя Полевадова, в.о. директора 94 дошкільного навчального закладу: “За семь лет, пока я здесь работаю – это первый такой ремонт. В группах температура была 16-17 градусов. Обогревались радиаторами, теплее становилось только благодаря им”.
У 336 садочку акцент зробили на утепленні будівлі. З міської скарбниці витратили на це 4,5 мільйони гривень.
Наталя Ганжа, завідувачка 336 дошкільного навчального закладу “Червоні вітрила”: “Комплексне утеплення підрозуміває, що йде заміна всіх дверей, вікон, пожежних виходів.
На 2019 рік програми з реновацій навчальних закладів запланували відремонтувати 20 шкіл, зараз лише готують проекти”.Олександр Аджимян, в.о. начальника відділу технічного нагляду департаменту гуманітарної політики: “Смотрели фактическое состояние и по мере самого худшего выбирали. Там были, скажем так, ремонты 70-80 годов”.
У департаменті кажуть: привести до ладу всі школи та садочки міста – це понад 900 мільйонів гривень.





