8 квітня у Дніпрі говорили про ромів. Музика ромів, книги, наукові доповіді. До Міжнародного дня ромського народу, що його відзначають щорічно 8 квітня з 1990-го року, у Дніпрі влаштували круглий стіл. В Україні питання інтеграції ромів у суспільство гарантують закон і укази президента. У 2013 році ухвалили стратегію захисту нацменшини до 2020 року. Проте експерти визнають, що план невдалий, адже немає повної статистики щодо кількості ромів. Багатьох принципово не беруть на роботу, дехто не може отримати документи. А в суспільстві і далі побутують стереотипи про крадіїв, ворожок і шахраїв. У Кривому Розі з 2002 року існує ромська церква. Її пастор каже, що найбільша проблема – це працевлаштування.
Станіслав Павленко, пастор ромської церкви, м. Кривий Ріг:
“Щоб устроїти цигана на роботу – це дуже складно. Коли приходиш і узнають що циган, то все, не беруть. То помогаємо, як можемо”.
Валерія Лавренко, доцентка кафедри всесвітньої історії ДНУ ім.О.Гончара:
“Найпоширеніші стереотипи – це те, що роми крадуть. Крадуть ромів і дітей. По-друге, це те, що вони займаються нелегальними або напівлегальними бізнесами, як то збут чорних і кольорових металів, торгівля наркотиками, продаж горіхів. Частина пов’язана з ворожінням”.