Боротьба з вогнем по-школярськи. Щороку в міському палаці дітей та юнацтва проходить фестиваль дружин юних пожежних. Які команди вийшли у фінал і чим вирізнявся конкурс цього року — бачила Юлія Бублик.
Фестиваль дружин юних пожежних у Дніпрі проходить понад двадцять років. Журі зазначає: цьогоріч учасники креативні, як ніколи.
У фінал міських змагань з 35 команд пройшли 8. Кожна перемогла у районному відбірковому турі. За правилами, у виступі команди мають висвітлювати не лише тему пожежної безпеки…
Ольга Шевченко, учасниця команди середньої школи № 6: “В нашій команді, як за правилами і було сказано, 6 людей. Кожен несе відповідальність за якусь окрему тему: хтось відповідає за медицину, хтось — за гриби і ягоди, хтось — за пожежну безпеку, за вузли і таке інше”.
У команді Олі переважають дівчата, – лише один хлопчик. А от збірна 117 школи навпаки – складається з п’яти хлопців-пожежних та однієї дівчинки-берегині.
Денис і Гліб, учасники команди “Super Mario” зі школи №117: “Готувалися дуже багато! Місяць. І без вихідних! Підготували гарну сцену про рятівників, які допомагають і захищають людей. Почтимо їхню пам’ять — тих, хто помирає, хто ризикує своїм життям заради других людей”.
Тетяна Денисенкова, методистка методичного центру міського управління освіти: “Це всеукраїнський конкурс, і тому зараз проходять міські змагання. Після цього будуть обласні і всеукраїнські”.
Кожен тур має різну кількість завдань. Так, для районного етапу діти готували тільки театралізований виступ. А фінал міста складається вже з двох конкурсів.
Андрій, інспектор пожежної та техногенної безпеки 8 ДПРЗ ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області: “Перший конкурс буде “Домашнє завдання” – діти покажуть свої номери, які вони підготували заздалегідь. Другим конкурсом буде “Брейн Ринг”: – команди будуть вишикувані на сцені, будуть відповідати на питання про пожежну тематику та техногенну на час. Тобто, хто перший відповів, тому зараховується бал. Перемагає команда з найбільшою кількістю балів”.
Далі, на всеукраїнському етапі, до вказаних конкурсів додадуть іще практичні завдання. В цілому мета фестивалю — відпрацювати учнівські дії на випадок надзвичайних ситуацій. Та і майбутнім абітурієнтам призові місця зайвими не будуть.
Андрій, інспектор пожежної та техногенної безпеки 8 ДПРЗ ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області: “При вступі до нашого навчального закладу, я думаю, що це буде вважатися добрим знаком”.
Автор – Юлія Бублик
Камера – Руслан Герасименко