Служба надзвичайників несе втрати на фронті: один загинув, двоє – тяжко поранені
Поблизу села Зайцеве, що знаходиться в “сірій зоні” ООС, під час розмінування території підірвалася група піротехніків ДСНС. Подія сталася 9 квітня о 10:30 поблизу місцевого водогону насосної станції “Сіверський Донець – Донбас” . Вибух невідомого предмету забрав життя одного рятувальника, ще двоє тяжко поранені. Наразі вони госпіталізовані в обласну клінічну лікарню імені Мечникова. Їх вже прооперували. У 26-річного Дмитра поранення голови, обличчя, кінцівок та очей.
Сергій Риженко — головний лікар обласної клінічної лікарні ім. Мечникова: “Попали осколки в лицо, попали осколки в глаза. Видите, глаз полностью разрушен, другой глаз тоже полный осколков, может он и будет восстановлен, как орган, но зрение, к сожалению, будет минимальным. Все остальное постараемся восстановить”.
Інший постраждалий, 24-річний Євгеній, у вкрай тяжкому стані. Його доставили до Дніпра на апараті штучної вентиляції легенів. У нього повністю розбиті всі кості голови, постраждали очі, шия та розірвані судини у плечі. Декілька часів хірурги боролися за його життя, і відновити кровопостачання все ж таки вдалося. Наразі обставини та причини вибуху встановлюються.
Сергій Риженко — головний лікар обласної клінічної лікарні ім. Мечникова: “У Евгения было много потеряно крови. И в первую секунду при поступлении начала переливаться кровь, восстанавливаться дыхание, сердцебиение. Наши сосудистые хирурги делают повторную перевязку, и мне только что доложили, что состояние раны лучше и есть надежда, что руку сохраним”.
Андрій Кульбач – начальник ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області: “Пристрій не встановлений на даний момент, але за тротиловим еквівалентом — це близько 150 грам. Це дуже потужний вибух”.





