16 апреля 2019, 17:54

Життя після звільнення: як у Солонянській виправній колонії  допомагають засудженим почати нове життя (ВІДЕО)

Пошук житла, працевлаштування та ресоціалізація — ряд проблем, що з ними засудженим після звільнення важко впоратися самотужки. У цьому допомагає пенітенціарна пробація. Наша знімальна група дізналася як працює служба у Солонянській виправній колонії. Тридцятирічний засуджений Максим відбуває строк покарання у Солонянській виправній колонії — чотири з половиною роки за грабіж. Наразі готується до звільнення — залишилося два місяці. За допомогу дякує районному відділу пробації.
Максим, засуджений Солонянської виправної колонії: «Я никогда не получал паспорт. Благодаря этой службе, я получил документ. И вот у меня есть такая возможность, именно — теперь уже всё по-другому начать, с чистого листа».
Служба пенітенціарної пробації допомогла Максиму відновити зв*язок із старшим братом. У колонії чоловік отримав професію — маляр-штукатур.
 Максим, засуджений Солонянської виправної колонії: «Я планирую устроиться, стать на биржу труда. И потихонечку как-то, чтоб оно уже… Оно, сами понимаете, не так уж легко. Пять лет — это немалый срок».
Солонянська виправна колонія номер 21 має середній рівень безпеки, тут перебувають особи, які раніше вже відбули покарання і знову здійснили злочин. Наразі — близько дев*ятисот людей. На території колонії засуджені мають можливість працювати на виробництві і отримувати зарплату, навчатися за спеціальностями: токар, зварювальник, маляр-штукатур. У вільний час дивляться телевізор, відвідують клуб і церкву. До того ж, беруть участь у програмах диференційно-виховного характеру.
 Олександр Мелков, заступник начальника Солонянської виправної колонії, підполковник: «Программы для того, чтобы понять насколько осужденный готов к освобождению — это если говорится про условно-досрочное освобождение. Это программы, в которых участвуют осужденные для подготовки к освобождению по концу срока».
Колонія співпрацює із Солонянським районним відділом пробації. Служба пенітенціарної пробації займається ресоціалізацією засуджених перед звільненням, здійснює певні заходи для їхньої адаптації до життя у суспільстві. Зокрема, організовує працевлаштування та пошук житла.
Дмитро Дубовик, начальник Солонянського районного відділу філії державної установи “Центр пробації”: «Солонянський районний відділ безпосередньо виїжджає за місцем перебування засудженого, спілкується з керівництвом установи, спілкується із засудженим для з’ясування проблемних питань, які можуть у нього виникнути під час звільнення».  Олександр Мелков, заступник начальника Солонянської виправної колонії, підполковник: «Есть такие моменты, когда у осужденных нет ни родственников, никого. И куда-то надо ехать жить. Обращаются в Центр пробации. Центр пробации вопросом занимается, даёт ответ. Ресоциализация — это комплекс идёт. Это и участие пробации, это и работа администрации, то есть — это комплекс подготовки к освобождению».
Начальник Солонянського районного відділу пробації Дмитро Дубовик зазначає: з усіма суб*єктами пробації проводять індивідуальну роботу, з*ясовують оцінку ризику щодо скоєння особою повторного злочину. До роботи долучаються благодійні організації та волонтери. Протягом 19 року відділ отримав шість запитів на проведення відповідних заходів пробації — усі задовольнили.
 Дмитро Дубовик, начальник Солонянського районного відділу філії державної установи “Центр пробації”: «Це важливо в тому напрямку, що людина не залишається осторонь після того, коли звільняється з місць позбавлення волі. Коли вона виходить за ворота цієї колонії — у неї вже є соціальний супровід».
Автор — Георгій Марков Камера — Андрій Сергєєв

Вибір редакції

Санітарна група почала виносити речі із аварійного гуртожитку Дніпровської політехніки(КОМЕНТАР)

Зимовий одяг, документи, гроші, неважка техніка. За два тижні після аварії із гуртожитка гірничого факультету “Дніпровської політехніки” почали виносити речі

18 Октябрь, 18:10
Прогноз погоди на вихідні, 19 та 20 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Октябрь, 17:32
Наприкінці літа в українських містах з’явилися патрулі озброєних військовослужбовцівю. Чи варто чогось боятися? (ВІДЕО)

  Військові у місті. Наприкінці літа в містах України з'явилися патрулі озброєних військовослужбовців. Тоді соцмережами ширилися різноманітні припущення. Втім, реальність

18 Октябрь, 17:30
Лікувальні заклади Дніпра отримали гуманітарний вантаж від благодійних організацій США

Першу частину гуманітарної допомоги із медичними матеріалами від міжнародних благодійних організацій «ROCMaidan» та «InterVol» передали шістьом закладам Дніпра. Увесь вантаж

18 Октябрь, 16:24
Санітарні групи винесуть речі з аварійного гуртожитку “Дніпровської політехніки”. Але студентів це не влаштовує (КОМЕНТАР)

Студенти “Дніпровської політехніки” 17 жовтня вдень зібралися під міською радою — вимагали дозволу зайти в будівлю аварійного гуртожитку номер 2,

17 Октябрь, 22:40
Нові аспекти системи закупівель «Прозорро» — у Дніпрі провели семінар для бізнесу (КОМЕНТАР)

  Нові можливості для бізнесу. У Дніпрі на семінарі для підприємців обговорили зміни у системі "Прозорро". 16 жовтня президент України

17 Октябрь, 22:30
Стрілянина у Дніпрі: вбито 27-річного чоловіка. Підозрюваних осіб доправии до поліції (коментар)

17 жовтня на Набережній Заводській обстріляли автомобіль Mercedes.  За кермом був чоловік 1992 року народження. Він загинув на місці. Стало

17 Октябрь, 20:22
Комплекти нового бойового одягу подарували представникам добровільних пожежних команд (ВІДЕО)

Добровільні пожежні команди Дніпропетровщини тепер і навчені, і одягнуті. Комплекти нового бойового одягу  представникам добровільних пожежних команд подарували польські колеги. 

17 Октябрь, 17:51