22 Квітня 2019, 15:19

Фантастичні гранти і де їх шукати? Про це дніпровським стартаперам розповіла інноваційна конференція (ВІДЕО)

Два з половиною мільйони євро – де шукати такі фантастичні гранти? Про це дніпровським стартаперам розповіла інноваційна конференція. В які двері стукати і які суми можна отримати на розвиток бізнесу — розвідала і наша знімальна група. Чотири лектори і до півсотні слухачів – конференцію, присвячену інноваціям, провели в “Агентстві розвитку Дніпра”.
Дмитро Хорішко, заступник директора “Агентства розвитку Дніпра” з інновацій: “Сьогодні здебільшого тут присутні люди, у яких є технічна інновація, бізнес-інновація, ІТ-інновація. Тут є люди похилого віку, які вже роками не можуть впровадити свою інновацію, і для яких ці інструменти є просто подих”. Світлана Олєйнікова, CEO, власниця і генеральна директорка консалтингової компанії: “Мінімум 60% грантових коштів, тобто безповоротних коштів, українськими громадськими організаціями, бізнесом не використовується”.
Гранти можна отримати на розвиток і масштабування бізнесу, на консалтинг, обмін досвідом або на тестування ідеї. Вітчизняних і міжнародних конкурсів — неймовірна кількість, потрібно лише знати де шукати.
Світлана Олєйнікова, CEO, власниця і генеральна директорка консалтингової компанії: “Багато з таких конкурсів консолідується на державному порталі openaid.gov.ua. Ви там можете побачити назву програми, а потім погуглити саме ту організацію, яка видає ці гранти. Funding & Tenders Portal — це європейські грантові програми”.
Одна з європейських грантових можливостей – програма “Горизонт 2020”. Грантодавець у ній – Євросоюз. На конкурс активно подаються кияни. 10% українських заявок врешті здобувають фінансування.
Тетяна Котенко, керівниця національного контактного пункту європейської програми “Горизонт-2020”: “Всі матеріали знаходяться у вільному доступі і на платформі Європейського Союзу, і на нашому сайті НКП”.
“Горизонт 2020” розглядає не бізнес-ідеї, а інновації. Програма складається з трьох етапів. Усі заявки необхідно подавати англійською мовою.
Тетяна Котенко, керівниця національного контактного пункту європейської програми “Горизонт-2020”: “На першу фазу ви маєте сформувати заявку з 10 сторінок. І фінансування відбувається у співвідношенні 70% на 30%. 70% у розмірі 50 тисяч євро дає ЄС, 30% має забезпечити подавач заявки”.
Подати заявку на першу фазу можна до 5 вересня поточного року. Далі Євросоюз фінансуватиме лише другий етап. У ньому можна взяти участь, якщо справа успішна і набирає обертів. Тоді заявка на 30-х сторінках допоможе отримати грант у 2,5 мільйони євро. На реалізацію планів виділяють півтора-два роки. Третя фаза “Горизонту” – вже не про гроші, а про рекламу компанії. На просторах України грантові конкурси — не менш поширені. Один із них з’явився 1 січня і допомагає коштами ще сирим стартапам”.
Яна Підлісна, радниця Голови правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи: “Коли ще інвестор не бачить комерційного інтересу, оскільки не проведені ще маркетингові дослідження, немає іще визначення, чи є на ринку ніша, не протестований прототип, а, можливо, його взагалі ще потрібно створити”.
Конкурс від Міністерства економрозвитку і Державної інноваційної фінансово-кредитної установи також складається з кількох етапів. Перший дозволяє отримати півмільйона гривень у вигляді послуг. Тобто держава проводить тендер і сплачує переможцю за послуги, які він надасть вашій компанії. Друга фаза передбачає більше фінансування.
 Яна Підлісна, радниця Голови правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи: “Створюється спільне підприємство, де в статутний капітал Фонд підтримки винаходів Міністерства економрозвитку надає до 2 мільйонів гривень, спільно з інвестором — 50% на 50%. Дається три роки, компанія показує свої результати, залучає наступного інвестора — і ми виходимо з проекту”.
У цьогорічному конкурсі вже визначили 11 переможців. Гранти вони отримають не з бюджетних коштів.
Яна Підлісна, радниця Голови правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи: “Це кошти цільові, які були акумульовані з державної програми правової системи інтелектуальної власності. Це надання людям розуміння того, що український патент — перший крок до успіху, тому що зараз кожен вважає по-іншому: “А, український патент? Значить все покрали, у мене нічого немає!”
Так в Україні посилюють довіру до права інтелектуальної власності. Адже грантові кошти не потрібно повертати, а прибуток лишається суто за інвесторами та авторами інновацій. Автор – Юлія Бублик Камера – Дмитро Большак

Вибір редакції

Прогноз погоди на 2 червня, вівторок. Дніпро і область ((ВІДЕО)

01 Червень, 18:03
Олександр Ткаченко братиме участь у праймеріз “Слуги народу” на вибори мера Києва

Нардеп від "Слуги народу" Олександр Ткаченко братиме участь у праймеріз партії щодо визначення кандидатури в мери Києва.  до президента Володимира

31 Травень, 20:29
Бетмен у Філадельфії: на акції протесту в США помітили супергероя (відео)

На відео, яке з'явилось у мережі видно, як «Бетмен» холоднокровно йде крізь дим. Протестувальники зустріли його вигуками та оплесками. Людина

31 Травень, 19:31
Акцію, присвячену боротьбі з курінням, провели в центрі Дніпра (КОМЕНТАР)

Шкода здоров'ю за привабливою обгорткою. У центрі Дніпра провели акцію, присвячену боротьбі з курінням. З великої моделі упаковки цигарок активісти

30 Травень, 17:58
Чи йде в політику головний лікар обласної клініки імені Мечникова Сергій Риженко (інтерв’ю)

Чи йде в політику головний лікар обласної клініки імені Мечникова Сергій Риженко  

30 Травень, 17:42
31 травня – день без тютюну. Погноз погоди, Дніпро і область (ВІДЕО)

Вітаю всіх, з вами Едуард Вихідного Дня з прогнозом погоди на 30 і 31 травня. Весна-2020 закінчується і зараз побачимо,

29 Травень, 18:17
У Дніпрі обрали підрядника, який буде чистити озеро у парку імені Глоби

29 Травень, 16:56
Вагон 19 трамваю загорівся 29 травня на вулиці Ударників у Дніпрі

29 Травень, 16:49