22 Квітня 2019, 14:52

Культурна столиця: У Дніпрі завершився фестиваль «Французька весна-2019»

Днями у Дніпрі відбулася унікальна вулична вистава «Три тотеми». Вона стала заключним акордом фестивалю «Французька весна», який уже третій рік поспіль проходить у рамках програми Бориса Філатова «Культурна столиця».
«Завдяки «Культурній столиці» фестиваль «Французька весна» за останні три роки став значно масштабнішим та якіснішим. Цього року ми побачили виступи відомих джазових виконавців, а також насолодилися творчістю не менш відомих представників інших видів мистецтва. І ось тепер ми отримали можливість побачити традиційну французьку вуличну виставу у виконанні колективу, якому аплодувала вся Європа, різні країни світу», – зазначив начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Євген Хорошилов.
Під час вистави центром міста ходили велетенські 4-метрові фігури у легкому білому вбранні. Вони рухалися під музику, розважаючи і маленьких, і дорослих містян. Із настанням сутінок білі велетні засвітилися. Керували тотемами актори компанії Les Quidams.
«Цей колектив – один із найкращих у Франції. Вони активно гастролюють світом. У їхньому репертуарі є дуже яскраві та більш феєричні вистави, маємо надію, що ми зможемо запросити їх і в наступному році», – сказав директор Дніпровського Альянсу Франсез Орельєн Мас.
Особливістю вуличного дійства є те, що воно не має чіткого сценарію. Кожен глядач, за задумом артистів, має побачити свій власний сюжет.
«Нам подобається, що ми працюємо на вулиці, адже це щоразу нові декорації, нова атмосфера. Відповідно й вистави виходять несхожими між собою. Спочатку ми йдемо у публіку, намагаємося зрозуміти, як взаємодіяти з людьми, знайомимося з місцем, робимо так, щоб вистава стала інтерактивною. А глядач може побачити у цьому дійстві що забажає, щось своє: радість, наприклад, щастя, якусь емоцію, життя чи смерть, кінець або своє продовження», – розповіла акторка Франс Уезо.
Це вуличне мистецтво французів уже близько 30 років підкорює світ. Дніпряни ж побачили таку виставу вперше.
«Мені дуже сподобалось. Я уважно спостерігала за тим, що відбувається, намагаючись хоч трохи долучитися до цієї творчості. Мені цікаво було побачити частину живої французької культури, менталітету», – поділилася враженнями дніпрянка Михайлина.

Вибір редакції

Олександр Ткаченко братиме участь у праймеріз “Слуги народу” на вибори мера Києва

Нардеп від "Слуги народу" Олександр Ткаченко братиме участь у праймеріз партії щодо визначення кандидатури в мери Києва.  до президента Володимира

31 Травень, 20:29
Бетмен у Філадельфії: на акції протесту в США помітили супергероя (відео)

На відео, яке з'явилось у мережі видно, як «Бетмен» холоднокровно йде крізь дим. Протестувальники зустріли його вигуками та оплесками. Людина

31 Травень, 19:31
Акцію, присвячену боротьбі з курінням, провели в центрі Дніпра (КОМЕНТАР)

Шкода здоров'ю за привабливою обгорткою. У центрі Дніпра провели акцію, присвячену боротьбі з курінням. З великої моделі упаковки цигарок активісти

30 Травень, 17:58
Чи йде в політику головний лікар обласної клініки імені Мечникова Сергій Риженко (інтерв’ю)

Чи йде в політику головний лікар обласної клініки імені Мечникова Сергій Риженко  

30 Травень, 17:42
31 травня – день без тютюну. Погноз погоди, Дніпро і область (ВІДЕО)

Вітаю всіх, з вами Едуард Вихідного Дня з прогнозом погоди на 30 і 31 травня. Весна-2020 закінчується і зараз побачимо,

29 Травень, 18:17
У Дніпрі обрали підрядника, який буде чистити озеро у парку імені Глоби

29 Травень, 16:56
Вагон 19 трамваю загорівся 29 травня на вулиці Ударників у Дніпрі

29 Травень, 16:49
На 28 дітей — 20 працівників. У П’ятихатському районі закрили школу (ВІДЕО)

На 28 учнів — 20 працівників школи. У П'ятихатському районі депутати Лихівської об'єднаної територіальної громади проголосували за ліквідацію школи у

29 Травень, 16:40