Зібрати кров для дітей та популяризувати донорський рух. До Міжнародного дня захисту дітей в Дніпрі відбулась благодійна акція “Найкращий подарунок – життя”. Мета – зібрати якомога більше донорської крові на потреби пацієнтів центру матері та дитини ім. Руднєва. Детальніше у сюжеті.
У Центрі матері та дитини імені Руднєва — черга від самого ранку. Люди чекають не отримати, а віддати кров та її компоненти для новонароджених малюків. Курсанти про акцію дізналися у навчальному закладі. Тепер почуваються як рятувальники. Це і є, кажуть, головний бонус за донорство.
Каміла, курсантка: “У нас доводят информация в университете, где я учусь. И предложили, что могут приехать и сдать кровь. Эта кровь идет деткам больным. Чтоб все дети больные были здоровы”.
Павло, курсант: “Помочь деткам – основная мотивация. Морально просто настраивался – больше никак. Великолепно, я б сказал, даже сногсшибательное ощущение. И даже восхищение, что я нашел в себе силу воли и приехать сдать кровь”.
На кожного з донорів у центрі дивляться вдячно, бо тепер у черзі на порятунок не стоятимуть пацієнти реанімації, хірургії та патології новонароджених. Коли запасів крові не вистачає — для них це катастрофа. Основні потреби центру призвичаїлися покривати донорськими акціями — їх проводять тричі на рік. Але є і ширша мета, ніж допомога конкретному закладу.
Максим Карамушка, голова асоціації молодих донорів України в Дніпропетровській області: “У нас цель – популяризация донорства в целом. Мы это видим как культуру. Не просто, – человек пришел, сдал кровь, сделал доброе дело. Хотим обратить внимание на то, что проблема донорства существует всегда. Не только в детских и во взрослых. И мы хотим обратить внимание людей на эту проблему”.
Олексій Власов, медичний директор Центру матері та дитини ім. професора Руднєва: “Людей с добрым и открытым сердцем у нас достаточно много. И наша молодежь достаточно грамотна и воспитана. Однако зачастую они не знают куда прийти, что делать, для кого и как. На сегодняшний день протоколы заставляют нас минимизировать применение препаратов крови, но что касается новорожденных детей и детей раннего возраста, то здесь протоколы сохраняются на том уровне, на каком были. Переливание крови достаточно частое явление в операции на открытом сердце у детей, которые находятся на оперативном включении по поводу конструктивно-пластических операций”.
Суттєвий удар по кишені батьків — підгузки та спеціальне харчування для недоношених немовлят. Цих розходників також не вистачає, їх дарують благодійники. Співорганізаторка заходу – директорка БФ “Помагаєм” зауважила: таку допомогу фонд приймає будь-коли. Для цього не треба чекати календарних свят або акцій.
Лоліта Кузіна, директорка БФ “Помагаєм”: “Ви завжди можете надати допомогу в БФ “Помагаєм” засобами гігієни та дитячим харчуванням. Ви можете принести до нас в офіс, а ми уже передамо на лікарню. Або зробити грошовий переказ на сайті”.