Замість фотографування вони замальовують усе, що бачать. У подорож замість фотоапарату беруть блокнот. Добре, якщо він під рукою, а як ні — то розфарбовують сірникові коробки і навіть чеки з магазинів. Хто такі скетчери та як вони борються за збереження довкілля — дізнавалася Юлія Бублик.
Марія з дитинства малює для себе. Вона — непрофесійна художниця, але у своє хобі — закохана. Два роки тому дівчина дізналася про мистецький рух “Урбан скетчерс”. Відтоді носить у сумці блокнот і лайнер — замість фотографування малює все, що бачить.
Марія Учитель, художниця, мисливиця вуличного мистецтва: “Скетчинг — это быстрые зарисовки, которые не требуют какой-то высокой техники или художественного образования. Главное — это схватить атмосферу, передать какое-то настроение, характер. Я ищу способы найти общее между скетчингом городским и другими городскими субкультурами, в которых я заинтересована”.
Так Марія почала робити замальовки на сірникових коробках і серветках. Свою творчість називає еко-скетчингом.
Марія Учитель, художниця, мисливиця вуличного мистецтва: “Можно рисовать на чеках, потому что чеки не перерабатываются. Можно рисовать на кофейных стаканчиках использованных. Эти объекты потом можно использовать: держать в нем, например, растения или какие-нибудь карандаши хранить — всё что угодно! Можно, например, проколоть шилом отверстия и поставить внутрь свечку электронную — и у вас будет светильник”.
Для мешканців Дніпра Марія провела безкоштовний майстер-клас. Зацікавлених виявилося небагато. Серед них — Тетяна. Жінка — досвідчений скетчер, влаштовує навіть виставки замальовок. На паперянках, напевно, малює не вперше: за кілька хвилин відтворила портрет найменшої учасниці майстер-класу.
Тетяна Адаменко, відвідувачка майстер-класу: “Фішка скетчінгу (неважливо, на якому матеріалі), мені здається, в тому, що це робиться стрімголов. Сьогодні вже 12 січня – оця дама хоче свят, а цей спанієль — вже ні!”
Тим часом юна Даша спробувала розмалювати сірниковий коробок. Надихалася готельним сервісом.
Дар’я Зоря, відвідувачка майстер-класу: “Я рисую на коробке. Надпись такая: «Не беспокоить!» А внутри, когда ты открываешь, там какой-то котик или чудик: «Я же сказал: не беспокоить!»
Скетчери покривають коробки темною фарбою — можна просто замалювати фломастером. І вже на цьому фоні виводять візерунки та слова. Всередину можна вклеїти аплікацію чи сховати невеличкий предмет.
Денис Зоря, відвідувач майстер-класу: “Захоплююсь совсем недавно – буквально минут 20! Здесь инструкция будет, как пользоваться этим “коробком счастья”. Нельзя же просто так открыть. Нужно открыть, съесть – и быть счастливым! Это носимый запас счастья”.
Марія Учитель, художниця, мисливиця вуличного мистецтва: “Из этого можно сделать всё что угодно – от открытки, в которой есть внешняя часть и внутренняя часть, до коллажа, до какого-то объёмного объекта”.
Розмальовані коробки та паперянки Марія радить дарувати. Свої доробки віддає друзям і навіть місту, лишає у кав’ярнях чи на лавці просто неба — на радість випадковим перехожим.
Автор – Юлія Бублик
Камера – Андрій Сергєєв