Відповідний указ №13/2020 опублікований на сайті президента.
Документом, зокрема, встановлено, що звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, які вислужили встановлені строки строкової військової служби, та чергові призови на військову службу відбуватися у квітні — червні та жовтні — грудні.
“Призвати на строкову військову службу придатних за станом здоров’я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу”, — йдеться в указі.
Президент також доручив Кабінету Міністрів визначити чисельність громадян України, які підлягають призову на строкову військову службу, та обсяги видатків для проведення чергових призовів у 2020 році.
Строковиків у зону проведення ООС не будуть посилати — тільки контрактників від 18 років.
Так, військовослужбовці за контрактом беруть участь у бойових діях.
«Таким чином, цим указом вік осіб, що призиваються на строкову військову службу, зрівнюється з віком осіб, які приймаються на військову службу за контрактом, відповідно до законодавства», — йдеться у повідомленні Офісу президента.
Як заявив сьогодні міністр оборони України Андрій Загороднюк, у квітні цього року закликати до військової служби 18 і 19-літніх юнаків не будуть.
Чиновник на своїй сторінці в Facebook уточнив, що вони можуть піти до армії тільки в одному випадку — якщо самі добровільно того захочуть.
«Вік призову з 18 років чітко прописано в Законі, і він ніколи не змінювався. І, власне, указ президента підписаний в рамках існуючого закону», — зазначив міністр.
Загороднюк розповів, що під час весняного призову у квітні повістки отримають молоді люди від 20 років.
Глава Міноборони запевнив, що «ніхто примусово до 20 років залучатися до строкової служби не буде».
Крім того він додав, що зараз йде активна робота над проектом поступового скасування призову, яка «вимагає часу і змін в законодавстві».
«Ми обов’язково залучимо громадськість до обговорення і зробимо цей процес максимально відкритим», — заявив Загороднюк.
За ухилення від обов’язкової військової служби передбачені такі покарання:
- штраф (за неявку до військкомату в призначений час)
- позбавлення волі строком на 3 роки (за ухилення від призову). Додамо, що найчастіше — умовно
Так, за законом, після одержання повістки призовники повинні з’явитися у військкомат у зазначений термін — з початку нового призову на явку дається 10 днів.
Неотримання порядку не є підставою для ігнорування призову.